• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

26 Ağustos 2014

11 BİN ALABALIK DEREYE SALINDI

Giresun Valisi Hasan Karahan’ında katılımıyla Batlama Deresine 11 Bin kırmızı benekli alabalık yavrusu salındı.


GRSALABALIK2

Doğa Koruma ve Milli Parklar 12. Bölge Müdürlüğü Giresun Şube Müdürlüğü’nce İnişdibi beldesinde düzenlenen kırmızı benekli alabalık salınım programına katılan Vali Hasan Karahan, çevreyi korumanın önemine değinerek vatandaşları bu konuda duyarlı olmaya çağırdı.

11 Bin alabalık yavrusunun bugün dereye salındığını belirten Vali Karahan, “Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğümüz olarak Giresun’da gerçekten güzel şeyler yapıyoruz. Geçen haftada doğaya sülün salınımı yaptık. Biz tabiatın bir emanet olduğunu, bizimde tabiatın bir parçası olduğumuzu düşünüyoruz. Doğanın dengesinin iyi bir şekilde ve sağlıklı bir şekilde korunmasının bizim içinde iyi olacağını düşünüyoruz. Doğayı koruyarak, ondan aldıklarımızın bir kısmını iade ederek, onu bir parça koruduğumuzu düşünüyoruz. Bu faaliyetler devam edecek. Burada aslolan bizim yaptıklarımız değil vatandaşın bu konudaki duyarlılığıdır. Bu dereler, bu akarsular, bu vadiler, bu ormanlar hepsi bizim için vazgeçilmezdir. Bunları yok ettiğimizde insanlığı da yok etmiş oluruz. Biz bu konuda duyarlıyız, dikkatliyiz, Giresunlu hemşerilerimizin de bize bu konuda yardımcı ve destek olmasını bekliyoruz” şeklinde konuştu.

GRSALABALIK3Programda, Doğa Koruma ve Milli Parklar 12. Bölge Müdür Yardımcısı Hasan Terzioğlu ve Giresun Şube Müdürü Ertan Kuduban ile diğer yetkililerde hazır bulundu.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

6+7 = ?