• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

ÜNLÜ OYUN TRABZON’DA SAHNEDE

Tankred Dorst’un ünlü oyunu Trabzon’da tiyatro sevenlerin karşısına çıkıyor.


11174822_1582454632022631_3432443647983006462_nPatikaa.com / Haber Merkezi


Trabzon Şehir Tiyatrosu çok özel bir oyunla daha tiyatro sevenlerin karşısına çıkıyor. Dünya tiyatro yazınının önde gelen adlarından Tankred Dorst’un, yine dünya edebiyatının seçkin bir yazarı olan Miguel de Unamuno’nun oyunundan uyarladığı ‘Fernando Krapp Bana Bir Mektup Yazmış’ adlı tiyatro eseri İbrahim Gürsoy yönetmenliğinde Osman Turan Kongre Merkezinde sahnelenecek.

Gerçek ve aşk üzerine tutkulu bir oyun…

Gırtlağına kadar borca batmış bir baba, genç ve asi bir kız  ve kimsenin karşı duramadığı güçlü bir adam… O güçlü adam kızı “satın alır”. Kadın kocasına tutkuyla bağlanır ama kadının bir sevgilisi olur… ve o güçlü adama bunu itiraf ederse? 

Yaşama, insanlara, olan bitenlere lekesiz, ama binbir görüntü aktaran, aktardığı görüntülerin hiçbiri ötekine benzemeyen bir kristalin ardından bakan bir oyun bu. Konu ilk bakışta çok sıradan görünen, evrensel bir olaya dayanıyor: Zengin bir adam maddi sıkıntılar içindeki bir başka adamın kızını “satın alıyor”. Bir yanda babası, öte yanda tanımadığı adamın biri: Fernando Krapp. Ve öte yanda tabii ki hayalleri… Bu hayallerin uzantısında gibi görünen, soylu, ağzı laf yapan, kibar bir adam çıkıyor karşısına. Hem de bir Kont bu. Yoksa şu bildik üçgenle mi karşı karşıyayız? Yani, kadın, kocası ve sevgilisi… oyun tüm bunlara yanıt arayanlara bir cevap verebilecek mi ?

4 Mayıs Pazartesi saat 20:00’da sahnelenecek Trabzon şehir Tiyatrosu ve Kültür ve Turizm Bakanlığı katkılarıyla ücretsiz izlenebilecek. 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

10+8 = ?