• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

2. FRAGMAN: “KOYVERDUN GİTTUN BENİ”

Sinema severler tarafından merakla beklenen “Yağmur-Kıyamet Çiçeği1nin fragmanları yayınlanmaya devam ediyor, aralanan ikinci perde meraklılarını heyecanlandırdı


yağmur-kıyamet-çiçeği-2.fragman


Patikaa.com / Haber Merkezi


Kazım Koyuncu’nun hayatının yanı sıra Çernobil felaketi, Nataşalar ve Trabzonspor’un 1995 – 1996’da şampiyonluğu kaybedilişi ve sonrasında şehirde ilan edilen yas’ın anlatıldığı “Yağmur-Kıyamet Çiçeği”adlı filmin fragmanları yayınlanmaya devam ediyor, kısa bir süre önce ilk fragman ile meraklılarına ufak bir kapı aralayan “Yağmur- Kıyamet Çiçeğ” film ikinci fragmanla heyecanı biraz daha arttırdı, Karadeniz’in kendine özgü kemer köprüsü üzerinde Kazım Koyuncu’nun “Koyverdun gittun beni” adlı türküsünü başrol oyuncusu Engin Hepileri ve  Sevtap Özaltun’un seslendirdiği bir sahne yayınlandı. Kazım Koyuncu’nun doğum gününde gösterime girecek film sinema severler tarafından merakla bekleniyor.

İşte Yayınlanan 2. Fragmanı

Filmin Hikâyesi

Kazım, yirmi yaşında bir üniversite öğrencisidir. Siyasi görüşleri nedeni ile gözaltına alınınca, üniversiteden uzaklaştırma cezası alır. Kendine yeni bir yön çizmeye karar verir. Okulu bırakacak ve profesyonel olarak müzik yapacaktır. Ama bunu ailesine yakınlarına anlatmak ve ikna etmek düşündüğü kadar kolay olmayacaktır. Memleketi olan Hopa’ya gittiğinde onu bekleyen bir diğer açmaz, çocukluk aşkı olan Seher ile yeniden karşılaşmak olur.

Şenol, Akçaabatspor’da oynayan bir futbolcudur. Yetenekleri dikkat çekmiş, Trabzonspor’a transfer olmak üzeredir. Arkadaşlarının aracılığıyla Elena ile tanışır. Elena sovyetlerin dağılması ile Türkiye’ye gelmiş bir hayat kadınıdır. Şenol Elena’ya ilk görüşte aşık olur. Elena’nın hikayesindeki gerçekleri açığa çıktıkca aşkta büyümeye başlar. Şenol için olaylar içinden çıkılmaz bir hale gelir.

1996 futbol sezonu oynanmaktadır. Trabzonspor ile Fenerbahçe kıyasıya bir şampiyonluk yarışının içindedir. Trabzonspor amigosu olan Ahmet şampiyonluğa sonuna kadar inanmış, bunu hayatının anlamı haline getirmiştir. Son anda kaçan şampiyonluk, Ahmet içinde bir felaket olur.

Birbirinden farklı gelişen olaylar, bir noktada birbirine temas etmeye ve etkilemeye başlar. Farklı yaşamlar, ortak kader, tek öykü…

Share
#

SENDE YORUM YAZ

7+7 = ?

#

2. FRAGMAN: “KOYVERDUN GİTTUN BENİ”” için 1 yorum

  1. “YAĞMUR ̵ : diyor ki:

    […] Filmin 2. Fragmanı İçin Tıklayın  […]