• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

24 Ağustos 2016

2.KARADENİZ BİSİKLET FESTİVALİ BAŞLADI

Giresun’da bu yıl 2.ncisi düzenlenen Karadeniz Bisiklet Festivali törenle start aldı.


KaradenizBisikletFest-2016-1Giresun’un Piraziz ilçesinde sabah saatlerinde 154 bisikletçinin katılımıyla start alan “2.Karadeniz Bisiklet Festivali”nin birinci gününde Piraziz- Bulancak- Giresun etabını tamamlayan bisikletçilerin katılımıyla, Valilik önünde bir tören düzenlendi.

KaradenizBisikletFest-2016-2Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan törende konuşan Vali Hasan Karahan, organizasyonun ilin tanıtımına katkı sağladığını belirterek, festivalde emeği geçenlere teşekkür etti. Geçen yıl 80 civarında bisikletçinin katıldığı festivale bu yıl yaklaşık 2 katı kadar 154 bisikletçinin katıldığını belirten Vali Karahan, “ Bu sayının ileriki yıllarda daha da artacağını umuyoruz. Rakam olarak bu bizi mutlu eden bir artış. Katılım dolayısıyla hepinize teşekkür ediyoruz. Türkiye’nin dört bir tarafından gelen sporcularımız var. Giresun günden güne daha da büyüyen, güzellikleri ortaya çıkan, güzellikleri paylaştıkça daha da güzelleşen bir ilimiz. Türkiye’mizin sakin, huzurlu güzel yerlerinden biri. İnşallah bu festivalin 3’cüsünde de yine bir arada oluruz. Bu tür faaliyetler hem birbirimizi tanımaya, hem güzellikleri tanımaya, ulaşamayanlara da tanıtmaya vesile oluyor. Sizlerin katılımıyla bu organizasyon daha bir güzel oluyor. Hepinize tekrar teşekkür ediyoruz. Yolunuz açık olsun. Hayırlı yolculuklar” diye konuştu.

KaradenizBisikletFest-2016-3Bisiklet festivaline Afyonkarahisar’dan katılan bisikletçiler Afyon’daki Giresun Şehitliği’nden getirdikleri toprak ve bayrağı Vali Karahan ve AK Parti İstanbul Milletvekili hemşerimiz Hasan Turan’a takdim ettiler.

KaradenizBisikletFest-2016-4İşte Festival Programı

24 Ağustos 2016
-Piraziz’de kahvaltı
-Piraziz – Bulancak – Giresun sürüşü
-Giresun açılış töreni
-Araçlarla Kümbet kamp alanına intikal
-Öğle yemeği
-Kümbet – Çıkrıkkapı – Kümbet turu (dileyenlerle)
-Akşam yemeği

25 Ağustos 2016
-Kahvaltı
-Kümbet – Yavuzkemal sürüşü
-Öğle yemeği
-Yavuzkemal – Bicik sürüşü
-Akşam yemeği

26 Ağustos 2016
-Kahvaltı
-Bicik – Karagöl sürüşü
-Öğle yemeği
-Karagöl – Bicik sürüşü
-Akşam yemeği

27 Ağustos 2016
-Kahvaltı
-Bicik – Bulancak sürüşü
-Öğle yemeği
-Bulancak – Piraziz sürüşü
-Kapanış Programı ve akşam yemeği

Share
#

SENDE YORUM YAZ

4+1 = ?