• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

08 Ocak 2015

20. SANAT YILI ETKİNLİĞİNDE ÜNLÜLER GEÇİDİ

Karadeniz’in kemençe üstatlarından Tahsin Terzi 20. sanat yılını dev bir konserle kutluyor, birbirinden ünlü isimlerin sahne alacağı gece İstanbul Haliç Kongre Merkezinde.


hasan-terzi-sanat-yılıııı

Patikaa.com / Haber Merkezi


Trabzon Dernekleri Federasyonunun “Var olan değerlere yaşarken sahip çıkmak ve Karadeniz yöresinin en bilinen enstrümanı olan kemençeyi genç yaşına rağmen ustalıkla çalan Tahsin Terzi’nin Karadeniz yöresine katmış olduğu değeri ifade etmek” amacıyla düzenlediği Tahsin Terzi 20. Sanat Yılı gecesinde birbirinden ünlü isimler sahne alıyor.

1972 yılında Trabzon’da dünyaya gelen ve 12 yaşındayken kemençeyle tanışan Tahsin Terzi birbirinden faklı isimlerle çalışmış ve albümlerde kemençe çalmış bir isim. Profesyonel olarak bir eğitim almadan kendini yetiştiren Terzi, ilk profesyonel sahnesini Yusuf Cemal Keskin’in TGRT ekranlarında yayınlanan “Reisin Takası” adlı program oldu. İlk profesyonel deneyiminin ardından çok sayıda sanatçıyla sayısız albüme imza atan ve bu günlerde 20. Sanat yılını kutluyor. 

Dev İsimler Sahnede

Haliç Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek olan etkinliğe Cengiz Kurtoğlu ,Fuat Saka,Hülya Polat, Resul Dindar ,İsmail Türüt ,Apolas Lermi ,Onay Şahin ,Sinan Yılmaz ,Ayşenur Kolivar ,Recep Ergül ,İlknur Yakupoğlu ,Selim Bölükbaşı ,Yasemin Aydın gibi isimler eşlik edecek. Etkinlik 14 Ocak Çarşamba günü saat 19:00’da başlayacak. Biletler Biletix’den temin edilebilecek.

1959465_677494432317465_347428234_n

Share
#

SENDE YORUM YAZ

6+10 = ?