• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

02 Ocak 2015

2015’E YERİN 600 METRE ALTINDA MERHABA

Rize’nin Çayeli İlçesi Madenli Beldesi’nde yer alan ve Türkiye’nin en büyük bakır madeni olan Çayeli Bakır İşletmeleri’nde yerin 600 metre altında horonlu Yılbaşı kutlaması düzenlendi.


ÇayeliMadenYılbaşı2Çayeli Bakır İşletmelerinde, Genel Müdürü Iain Anderson ve ÇBİ Dış İlişkiler Müdürü Ercan Balcı tarafından karşılanan Vali Yazıcı, madenci kıyafeti giyerek maden ocağına indi. Burada işçilerle tek tek tokalaşan Vali Yazıcı, işçilerle uzun süre sohbet etti. Maden çalışanları Vali Ersin Yazıcı ile birlikte yeni yıl heyecanını pasta keserek yaşamaya çalıştılar.

Ziyarete İl Jandarma Alay Komutanı Vekili Jandarma Yarbay Nedim Selbisu, Çayeli Kaymakamı Turgay Ünsal, İl Emniyet Müdürü Adem Çakıcı ve Madenli Belediye Başkanı Necip Yazıcı da katıldı.

ÇayeliMadenYılbaşı4Vali Ersin Yazıcı yaptığı konuşmada, “Yerin 600 metre altında madenci kardeşlerimizle birlikteyiz. Yeni yılın hayırlı olması dileklerimizle yemek yedik ve pasta kestik. Başta iş güvenliği olmak üzere Çayeli Bakır İşletmeleri dünya standartlarında çalışma koşulları sağlayan bir şirket. Burada çalışan madencilerin ağzından konuşuyorum, bu madene girerken kendi can güvenlikleri ile ilgili herhangi bir tereddütleri olmadıklarını dile getiriyorlar.İnşallah 2015 hepimize sağlık ve huzur getirir. Madenciler bizim ailemiz. Onlarla birlikte vakit geçiriyoruz. Yeni yılın maden ocaklarında kazasız üretim getirmesini diliyorum. Maden kazalarında yaşamını yitiren madencilere Allah’tan rahmet diliyorum.” dedi.

Genel Müdür Anderson ise, yeni yılı Vali Yazıcı ve çalışanlarıyla karşılıyor olmaktan memnuniyet duyduğunu belirterek, “Yeraltındaki bu kutlama hepimiz için çok önemliydi. Bizlere bir sürpriz yaparak yeni yıla ailesiyle girmek yerine çalışanlarımızla birlikte olmayı tercih eden Sayın Valimize bu nazik ziyareti için şükranlarımı arz ediyorum” dedi.

ÇayeliMadenYılbaşı3İşletmelerinin yöreyle bütünleşmesinden büyük gurur duyduğunu da dile getiren Anderson, çalışanlarına, Rize ve tüm Türkiye’ye mutlu ve huzurlu bir yıl diledi. Anderson, 2015 yılının tüm çalışanlar, özellikle de maden çalışanları için daha güvenli bir yıl olmasını temennisinde bulundu.
Yeraltında çalışan işçiler tarafından yöresel çalgılardan tulum ile karşılanan ve Yılbaşı için hazırlanan pastayı kesen Vali Yazıcı, işçilerle bir süre horon oynayıp madencilerin yeni yılını kutladıktan sonra yer üstüne çıktı.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

7+3 = ?