• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

2015’İN İLK KARADENİZ FİLMİ: ‘SEBAHAT VE MELAHAT’

Bir dönem yerel televizyonlarda yayınlanan ve Karadeniz’i sallayan ikili ‘Sebahat ve Melahat’ sinema filmi oldu. Film 23 ocak’ta vizyona girecek.


sebahatvemelehat2


Patikaa.com / Haber Merkezi


Karadeniz’in yerel starları Seymen Aydın ve Adem Yılmaz sinemaseverlerin kalplerini fethetmeye hazır. Sebahat ve Melahat tiplemeleriyle yerel kanlarlarda bölge halkını gülmekten kırıp geçiren genç yetenekler şimdi Türkiye’nin her bölgesinde sinemaseverlerle buluşmak için gün sayıyor.

“Yılın En Eğlenceli Filmi” olma idiasında olan “Sebahat Ve Melahat”, iki kadının, çapkınlık yaptıklarını öğrendikleri kocalarını bulmak için, Karadeniz’in yaylalarından İstanbul’a uzanan eğlenceli yolculuğunu beyaz perdeye taşıyor.

Hayatlarında ilk defa büyük bir şehre gelen Sebahat ve Melahat İstanbul’un macera dolu hayatına hazırdır. Peki ya İstanbul, bu iki çılgın kadına hazır mı?

sebahatvemelehat3İşte ‘Sebahat ve Melahat’ Filminin Hikayesi

İki kader arkadaşı olan Sebahat ve Melahat, Trabzon’un bir köyünde mutlu mesut bir şekilde yaşamaktadır. Bir yandan topraklarını işleyip bir yanda da kocalarının gurbetten dönmelerini beklemektedirler. Bir gün köyün dedikoducusu Guduk Emine iki kader arkadaşına hiç beklenmedik bir haber verir. Kocalarının başka kadınlarla ilişkisi olduğun söyleyen Guduk Emine’ye ilk başta inanmayan iki arkadaş, daha sonra kocalarının Facebook’ta ki fotoğraflarını görünce gerçeği anlarlar. İki arkadaş kocalarının onlara her ay yolladıkları paraların gelmediğini de görünce kafalarını taştan taşa vurur. Kocalarının tekrar eve dönmesi için büyücüye giden iki kadının büyü olayı beklemedikleri bir şekilde sonuçlanınca iki kader arkadaşı kocalarının peşinden İstanbul’a gitmeye karar verir. Bu olayı gururlarına yediremeyen Sebahat ve Melahat’in artık tek bir amacı vardır. Kocalarını bulup onları rezil etmek. İstanbul’a gelen ikili kimi zaman polisler karşı karşıya gelir kimi zaman kocalarını bulmak için kılık değiştirirler. Daha önce köylerinden, arsalarından, ineklerinde başka bir şey görmeyen iki arkadaş hayatlarında hiç görmedikleri mekanlara girer çıkarlar. Bu mekanlarda kocalarını arayan Sebahat ve Melahat bir taciz vakasına karışarak bir anda Türkiye’nin kahramanı haline gelirler. Sebahat ve Melahat olayın gazetelerde yer almasından sonra TV programlarına çıkarak iyice meşhur olurlar. Program sırasında bir ihbar telefonuyla kocalarının yerini öğrenen Sebahat ve Melahat kocalarını kadınlarla basarak onlara unutamayacağı bir ders verir.

Ünlü yapımcı Birol Güvenin firması MinT Prodüksiyon tarfından hazırlanan ‘Sebahat ve Melahat’ 23 Ocak 2015’te vizyona girecek.

İşte ‘Sebahat ve Melahat’ Filminin İlk Fragmanı

Share
#

SENDE YORUM YAZ

2+6 = ?