• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

4 DİLLİ AFİŞ: “GELİN Bİ ÇAY İÇELİM”

İstanbul’da Feshane’de bu yıl 8.’si düzenlenecek olan ‘Rize Tanıtım Günleri’ için Türkçenin dışında Lazca, Kürtçe ve İngilizce, tanıtım afişleri hazırlandı.


RizeFeshane-8-Haftasonuİstanbul’un Eyüp İlçesinde yer alan Feshane’de bu yıl 8.’si düzenlenecek olan ‘Rize Tanıtım Günleri’ için Türkçenin dışında Lazca Kürtçe ve İngilizce, tanıtım afişleri hazırlandı.

Rize Valiliği ve Rize Dernekler Federasyon’unun ortaklaşa İstanbul Feshane’de düzenleyeceği Rize Tanıtım Günleri’ne, bu yıl bir milyonun üzerinde ziyaretçi gelmesi bekleniyor.

8. Rize Tanıtım Günleri’nin resmi açılışı 26 Mart Perşembe günü saat 14.00’de gerçekleştirilecek. Rize’nin bütün kurumlarının ve ilçelerinin katılarak stant açacağı Rize Günleri’nde yapımı bir ay süren Rize Evi’de sergilenecek. İki katlı olarak planlanan Rize Evi’nin alt katında eski evlerde olan materyallerden oluşan müze, üst katında ise gelen misafirlerin ağırlanacağı cumbalı bölümler yer alacak.

“Doğa Turizminin Başkenti Rize” sloganıyla hazırlanan bu yıl ki tanıtım konseptinde kardeşlik vurgusu ön plana çıkarıldı. Alt slogan olarak kullanılan “Gelun bi çay içelim” daveti Lazca. Kürtçe ve İngilizce dillerinde hazırlanarak İstanbul sokaklarına asıldı.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

6+3 = ?