• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

“4 MEVSİM ORDU” FOTOĞRAF YARIŞMASI DEVAM EDİYOR

“4 Mevsim Ordu 3. Ulusal Fotoğraf Yarışması”na başvurular 31 Aralık 2017 tarihine kadar devam edecek. Yarışmada birincilik ödülü 5 bin TL olarak belirlendi.


Ordu Büyükşehir Belediyesi, ORBEL A.Ş. ve OFSAD tarafından organize edilen “4 Mevsim Ordu 3. Ulusal Fotoğraf Yarışması”na başvurular devam ediyor. Birincilik ödülünün 5 bin TL olduğu yarışmaya katılmak isteyenler için birbirinden güzel doğa manzaralarının ortaya çıktığı sonbahar mevsimi güzel fırsatlar sunuyor.

SON BAŞVURU 31 ARALIK 2017’DE

17 Şubat 2017’de başvuruları başlayan ve 31 Aralık 2017 tarihine kadar kayıtların alınacağı 4 Mevsim Ordu 3. Ulusal Fotoğraf Yarışması’na bu zamana kadar 53 katılımcı 156 fotoğraf ile başvuru yaptı. Yarışmaya katılan ve seçici kurul jüri üyeleri tarafından değerlendirilecek olan fotoğrafların dereceye girenleri belirlenecek. Yarışma sonucunda derece alan ve sergilenmeye layık görülen fotoğraflar, Şubat 2018’de Büyükşehir Belediyesi Sanat Galerisinde sergilenecek.

EN GÜZEL SONBAHAR FOTOĞRAFINI SEN ÇEK

Sonbaharın gelmesi ve havaların yavaş yavaş soğumaya başlamasıyla birlikte, yeşilin her tonunun görüldüğü Ordu’da ağaçlar yapraklarını dökmeden önce muhteşem bir renk ziyafeti sunacak. Ortaya çıkan birbirinden güzel manzaralar, Ordu ilinin güzelliklerini farklı bakış açılarından ortaya koyup, bölgenin tanıtımına katkı sağlamak isteyen yarışmacılara önemli bir fırsat olacak. Yarışmacılar, önümüzdeki haftalarda bu fırsatı değerlendirerek en güzel sonbahar fotoğrafını çekmeye çalışacak.

FOTOĞRAFLARDA ORDU HER YÖNÜYLE ANLATILIYOR

Yarışmaya Ordu’nun 19 ilçesinde bulunan tarihi yapıları (köprüler, camiler, kiliseler, kaleler ve mağaralar ile ilçelerin öne çıkan tarihi mirasları), doğal güzellikleri (dağlar, yaylalar, göller, akarsular, şelaleler, mağaralar vb.), bölgeye ait kültürel öğeleri (yöresel yemekler, tarım, hayvancılık, balıkçılık faaliyetleri, gelenekler, halk oyunları, düğünler, asker eğlenceleri, kına geceleri, tarım aletler ve el sanatları vb.), yaban hayvanları, endemik bitkileri, Ordu’ya özgü yaşam faaliyetleri ve mahallelerdeki sosyal hayatı anlatan belgesel niteliğinde fotoğraflar katılabilecek.

18 yaşını dolduran herkes, en fazla 4 adet renkli fotoğrafla yarışmaya ücretsiz başvurabilecek.

Yarışmada dereceye giren kişilere verilecek ödüller ise şu şekilde:

Birincilik 5.000 TL

İkincilik 3.000 TL

Üçüncülük 2.000 TL

Jüri Özel Ödülü 1.000 TL (İnsanlı veya insansız hava aracı vb. özel donanımla havadan veya su altından çekilen bir fotoğrafa verilecektir.)

Jüri Özel Ödülü (Kış) 1.000 TL

Jüri Özel Ödülü (İlkbahar) 1.000 TL

Jüri Özel Ödülü (Yaz) 1.000 TL

Jüri Özel Ödülü (Sonbahar) 1.000 TL

Sergileme (En fazla 100 eser) 150 TL

Etiketler: » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

10+8 = ?