• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

42. ULUSLARARASI ARHAVİ KÜLTÜR VE SANAT FESTİVALİ BAŞLADI

42. Uluslararası Arhavi Kültür ve Sanat Festivali, gündüz yapılan etkinliklerle başladı. Festivale her yıl olduğu gibi yine yoğun bir ilgi vardı.


arhavifest1.gun-2A1. Gün Gündüz Etkinlikleri

42. Uluslararası Arhavi Kültür ve Sanat Festivali, gündüz etkinlikleri kapsamında ilk gün İnönü caddesinde gerçekleştirilen Karma Resim ve El sanatları Sergisi açılışıyla başladı. Sergide bir yandan ilçe halk eğitim merkezi kursiyerlerinin hazırladığı yöresel objeler sergilenirken, aynı zamanda Fotoğraf sanatçıları Ayhan Öztürk ve Tamer Arslan ve Zekiye Sayar’ın da fotoğraf çalışmaları sergilendi.

arhavifest1.gun-31. gün gündüz etkinliklerine saat 13’de ilçemiz hacılar mahallesinde yapılan Off-Road gösteri ve yarışları ile devam edildi. Yarışmacılar izleyenlere heyecanlı anlar yaşattılar.

arhavifest1.gun-41. gün gündüz etkinlikleri saat 19’da gerçekleştirilen Atatürk Anıtına Çelenk Sunma ve Saygı Duruşunun ardından gerçekleştirilen Kortej Yürüyüşü ile son buldu. Kortej Yürüyüşüne ilçe halkının ve festivale katılan tüm ülkelerin halk dansları ekiplerinin katılımı oldu.

arhavifest1.gun-51.Gün Gece Etkinlikler

42. Uluslararası Arhavi Kültür ve Sanat Festivali gece programı, ünlü tiyatro sanatçımız Hakan Bilgin’in, festival sunucuları tiyatro sanatçısı Veysel Diker ve Nevin Yıldız Hatinoğlu’nu sahneye daveti ile başladı.

arhavifest1.gun-642. Uluslararası Arhavi Kültür ve Sanat Festivali’nin 1. Gün gece programı ilk olarak gece programında sahne alacak olan Halk Dansları Ekiplerinin sahneye çağrılmasıyla başladı. Uluslararası katılımcılar; Güney Kore, Sırbistan, Gürcistan, Slovenya, KKTC Halk dansları ekipleri ile Milas GSK Halk Dansları Topluluğu, Arhavi Belediyesi ve Arhavi Gençlik Merkezi ve Halk Eğitim Merkezi Halk Oyunları Ekibi, İzmir GAFEM Halk Dansları Topluluğu, İSTAD Halk Dansları Topluluğu ve Akçaabat GSK Halk Dansları Topluluğu sahneye davet edildiler.

arhavifest1.gun-7Ardından Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu açılış konuşmalarını yapmak üzere sahneye davet edildi. Başkan Hekimoğlu festivale katılan tüm ekiplere ve seyircilere “hoş geldiniz” diyerek katılımlarından dolayı teşekkür etti. Hekimoğlu; “41 yıldır büyük bir özveri ve başarıyla sürdürdüğümüz festivalimizin bu yıl 42. sini yapmanın gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz” Dedi. Hekimoğlu, festivale birbirinden değerli ekip ve gönüllülerle, büyük bir özveri ve emekle hazırlandıklarını belirterek, ilçeden ve ilçe dışından gelen tüm katılımcılara iyi eğlenceler diledi.

arhavifest1.gun-8

arhavifest1.gun-9

arhavifest1.gun-10

arhavifest1.gun-11Gece halk dansları topluluklarının art arda yaptığı gösteriler ile devam etti. İzleyiciler tarafından büyük bir ilgi ve beğeni ile takip edilen gösterilerin arasında festivalin birinci günü etkinlikleri arasında yer alan resim ve fotoğraf sergilerinde emeği geçenlere plaketleri verildi.

arhavifest1.gun-14Folklor gösterilerinin ardından ise Festivalin birinci gece sanatçıları Emine Keser, Turan Ustabaş ve Bahri Turan’ın verdiği konserlerin ardından birinci gece etkinlikleri son bulmuş oldu.

arhavifest1.gun-12

arhavifest1.gun-13

Share
#

SENDE YORUM YAZ

9+1 = ?