• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

43. ULUSLARARASI ARHAVİ KÜLTÜR VE SANAT FESTİVALİ TAMAMLANDI

Uluslararası Arhavi Kültür ve Sanat Festivali bu yıl terör olayları nedeniyle sadece gündüz programı etkinlikleri ile tamamlandı.


Arhavi-festivali-sona-erdi-243. Uluslararası Arhavi Kültür ve Sanat Festivali gündüz programı etkinlikleri final gününe özel yarışma ve sportif etkinliklerle başladı. Festivalin son gününde yapılan yarışma ve etkinlikler eğlenceli anlara sahne olurken vatandaşlar tarafından da ilgi ile takip edildi. Özellikle Yemişlik mahallesi kavak yolu üzerinde yapılan off-road yarışları heyecanlı anlara sahne oldu.

Arhavi-festivali-sona-erdi-4Gündüz programı çerçevesinde yemişlik mahallesinde saat 11’de başlayan yarışlarda, off-road tutkunu yarışmacılar kıyasıya yarışarak gerek araçların gerekse kendilerinin hünerlerini sergilediler. Yarışlara ulusal katılımın yanında, Azerbaycan ve Gürcistan gibi ülkelerden de yarışmacı bazında katılım oldu. Heyecan içinde geçen yarışların ardından dereceye giren yarışmacılara kupaları ve katılım belgeleri verildi.

Arhavi-festivali-sona-erdi-3Daha sonra yine yemişlik mahallesinde Çaykur Çay Toplamam Yarışması düzenlendi. Yarışmalarda katılımcılar en kısa zamanda en çok çayı toplamak için kıyasıya yarışırken, izleyenler de bir o kadar eğlendi. Burada ayrıca festivale katılım sağlayan ulusal ve uluslar arası halk dansları toplulukları gösteriler yaptılar. Yine Çay Toplama yarışmasında derece alanalar ödüllendirilerek katılım belgeleri takdim edildi.

Arhavi-festivali-sona-erdi-63. gün gündüz programında sırasıyla, Arhavi limanında Yüzme Yarışları, sahil dolgu alanında Atletizim Yarışları ve yine sahil dolgu alanında geleneksel bir eğlence aracı olan tahta araba ile ralli yarışları düzenlendi. Vatandaşların ilgi ile takip ettikleri tahta araba yarışı eğlenceli anlara sahne oldu.
Son olarak düzenlenen Tenis turnuvası finali ve ardından yapılan ödül töreni ile 43. Uluslararası Arhavi Kültür ve Sanat Festivalinin finali yapılmış oldu.

Arhavi-festivali-sona-erdi-5Arhavi Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu bu yıl gündüz etkinlikleri kapsamında yapılan etkinlik ve yarışmalarda yer alan, ulusal ve uluslararası katılımcılara, vatandaşlara, festivale katkı sağlayan kurum kuruluş ve emeği geçenlere teşekkür etti.

Arhavi-festivali-sona-erdi-7

Share
#

SENDE YORUM YAZ

10+7 = ?