• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

45. ULUSLARARASI ARHAVİ KÜLTÜR VE SANAT FESTİVALİ BAŞLIYOR

23-27 Ağustos tarihleri arasında bu yıl 45.si düzenlenecek olan Uluslararası Arhavi Kültür ve Sanat Festivali bugün yapılacak olan etkinliklerle başlıyor.Patikaa.com / Haber Merkezi


Sadece Karadeniz’in değil Türkiye’nin en önemli festivalleri arında gösterilen Uluslararası Arhavi Kültür ve Sanat Festivali tam 45 yaşında. Bu yıl 23-27 Ağustos tarihleri arasında düzenlenecek olan festival içeriği ile yine dopdolu.

Bu yıl 6 yabancı ülke Ukrayna, Romanya, Gürcistan Güney Afrika, Meksika ve KKTC’nin kültür elçileri, farklı illerin ve federasyonların halkoyunları ekipleri, önemli sanatçılar ve davetliler Arhavi’de olacak. Festivalin gündüz etkinliklerinde yer alan Hamsili Ekmek, Laz Böreği, Fındık Ayıklama, Dik Hızar ve Aykırı Hızarla Odun Biçme, Dibekte Mısır Ayıklama, Tahta Araba Yarışması gibi kültürel ve sportif etkinlik yarışmalarının yanı sıra akşam da gerek halk oyunları gösterileri ve gerekse sanatçıların performansları ile bu yıl da festivale adeta damga vuracak.

Festivalde Resul Dindar, Salih Yılmaz, Grup Samida, Bahri Turan, Tolga Kurdoğlu, Turan Ustabaş, Gülcan Yıldız, Grup İsina ve Ünal Sofuoğlu sahne alacak.

Öte yandan Türkiye’nin en büyük bankalarından olan Akbank, 23-27 Ağustos’ta gerçekleştirilecek 45. Uluslararası Arhavi Kültür Sanat Festivali’ne bölge çalışanlarıyla katılacak.

Akbank’tan yapılan açıklamaya göre, kurumsal sosyal sorumluluk çalışmaları çerçevesinde sanat, eğitim ve girişimcilik projelerini destekleyen banka, Türkiye’nin birçok yöresinde farklı temalarla düzenlenen yerel festivallerde de desteğini sürdürüyor.

Bu yıl da gündemine çok sayıda yerel festivali alan Akbank, Artvin’in Arhavi ilçesinde 45’inci kez düzenlenen Uluslararası Kültür Sanat Festivali’nin sponsorları arasında yer alıyor.

İşte Güzdüz Etkinlikleri

İşte Akşam Etkinlikleri

Share
#

SENDE YORUM YAZ

3+8 = ?