• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

09 Kasım 2014

65 YAŞ VE ÜSTÜNE BEDAVA DOLMUŞ

Sinop Belediye ve mücavir alanlar içinde yaşayan 65 yaş ve üstü vatandaşların dolmuşlardan ücretsiz yararlanmaları konusunda yaptırılan kimlik kartları dağıtıldı.


Patikaa.com / Haber Merkeziotobus


Sinop Belediye Başkanlığı ve S.S. 6 No’lu Dolmuşçular Kooperatifi Başkanlığının işbirliği ile Sinop Belediye ve mücavir alanlar içinde yaşamını sürdüren 65 yaş ve üstü vatandaşların dolmuşlardan ücretsiz olarak yararlanmaları konusunda yaptırılan kimlik kartlarının dağıtıldığı bildirildi. 

Ücretsiz Binecekler

Sinop belediye Başkanlığından alınan bilgilere göre  Sinop ilinde yaşayan 65 yaş ve üzeri olan, gerçekten ihtiyacı olan, ekonomisi iyi olmayan yaşlıların dolmuşlara ücretsiz binmesi için yapılan hazırlıklar sonucunda hazırlanan kartlar sahiplerine dağıtıldı. 

Başvurular Oldukça Fazla

65 yaş ve üzeri vatandaşların hizmetine sunulan projede beklenenden fazla ilgi geldiğini bildiren yetkililer, Biz 100 – 200 civarında başvuru bekliyorduk. Bize gelen müracaatlar yaklaşık 700’ü buldu. Bu rakam Sinop için büyük bir rakam. Dengeyi tutturmamız lazım. Söz bizim ağzımızdan çıktı. 01 Ocak 2015 tarihine kadar bize müracaat eden 65 yaş ve üstü yaşlılarımız bundan istifade edecek. Bu tarihten sonra müracaat edenleri ekonomik durumuna göre belirleyeceğiz. Onun için kimse Kusura bakmasın, gücenmesin. Sayı 150 – 200 civarında olsaydı sorun olmazdı. Biz yaşlılarımıza katkı sağlayalım istedik ama sayı bizim düşündüğümüzün çok üstünde oldu.” şeklinde konuştu. 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

5+3 = ?