• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

7. ÇAY VE YAZ SPOR ŞENLİKLERİ SONA ERDİ

Rize Belediyesinin organize ettiği bu yıl 7’ncisi yapılan Çay ve Yaz Spor Şenlikleri düzenlenen ödül töreniyle tamamlandı.


IMG_3446Şenliklerde Streetball Turnuvası, Minikler Futbol Turnuvası, Çay Demleme ve Sunum Yarışması, Karadeniz Off-Road Birliği Mahalli Kupası 5. Ayak Rizoff Yarışları, Bisiklet Yol Yarışı düzenlendi.
Yarışmalarda dereceye giren sporculara Rize Sahil Parkın’da düzenlenen törenle ödülleri verildi. Törene Rize Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Hakkı Soba, Gençlik ve Spor Rize İl Müdürü Mustafa Çelik katıldı.

IMG_3568Ayrıca şenliklerin ödül törenine, sponsor olan firmalardan, Çaykur Genel Müdürlüğü, Çayeli Bakır İşletmeleri, Türkiye Ziraat Odalar Birliği, Rize Ticaret Borsası, Hapeloğlu Market, Kale Market, Keçoğlu Kuyumculuk, Pırlanta Kuyumculuk, Meteler Otomotiv, Kahve Sarayı, Elektromed ve Teknik Katı Atık Limited Şirketi temsilcilerine katkılarından dolayı Rize Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Hakkı Soba plaket takdim etti.

Minikler Futbol Turnuvası’nda dereceye giren takımlara kupa, madalya ve katılım belgeleri takdim edildi. Turnuvada birinciliği Rize Belediyespor ikinciliği Rize İdman Yurdu üçüncülüğü Kalecikspor elde etti. Turnuvanın en centilmen takımı ise Kirazdağıspor seçildi.

IMG_35487.İrfan Köksal Eyüpoğlu Streetball Turnuvası’nda dereceye giren takımlar şu şekilde sıralandı:

Küçük kızlarda, 1. Amazonlar, 2. Canik Belediyesi, 3. İke.

Küçük Erkeklerde 1. İke Team, 2. Rizespor, 3. Didiler.

Büyük Erkeklerde, 1. Chivas Regal, 2. Yeniköy Gençlik, 3. Siyah Gül.

Büyük Kızlarda, 1. İke, 2. Gürcistan, 3. Sinop.

Çay Demleme Yarışmasında birinci Nurcan Koçali, ikinci Fatma Çalık, üçüncü Fatma Yanık oldu.

Halat Çekme Yarışmasında birinci takım Hohori, ikinci takım Garsonlar, üçüncü takım ise Kılçıklar oldu.

IMG_3604Bisiklet Yol Yarışında Rize’de bulunan sporculara madalyaları takdim edildi. 20-29 yaş erkeklerde 3. olan Huzeyfe Keskinkılıç, 30-39 Yaş erkeklerde 2. Yusuf Sarı ve Recep Özdal, mastırlarda 2. Hüseyin Vardal ve 3. Mustafa Sadıkoğlu kupa ve madalyalarını aldılar. Şehir dışında olan sporculara ise madalya ve kupaları gönderildi.

Belediye Başkan Yardımcısı Soba konuşmasında, “Temmuz ayından bu yana devam eden bu etkinliğimizde bizlere katkı veren başta sponsorlarımıza ve şenliklere katkı sağlayan tüm ekip arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Spor şenliklerimizi her yıl daha geniş kapsamlı yapmaya çalışıyoruz. Amacımız bu gibi aktivitelerle gençlerimizi kötü alışkanlıklardan kurtarmaktır” dedi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

1+4 = ?