• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

ADIM ADIM ULUSLARARASI KARADENİZ TİYATRO FESTİVALİ’NE

02-15 Mayıs 2015 tarihleri arasında bu yıl 16.düzenlenecek olan Uluslararası Karadeniz Tiyatro Festivali için geri sayım başladı.


ADIM-ADIM-ULUSLARARASI-KARADENİZ-TİYATRO-FESTİVALİTrabzon Festivale Hazırlanıyor. Trabzon Devlet Tiyatrosu’nun geleneksel Uluslararası Karadeniz Tiyatro Festivali için geri sayım başladı. Bilindiği üzere ilk yapıldığı tarihlerde Karadeniz’e Kıyısı Olan Ülkeler Tiyatro Festivali adıyla kapılarını açan Trabzon Devlet Tiyatrosu, o dönem Rusya, Gürcistan, Ukrayna, Bulgaristan ve Romanya’dan gelen tiyatro gruplarıyla, Trabzon’un kültür sanat beşiği olmasına önemli ölçüde katkı sağlamıştı.

Trabzon Devlet Tiyatrosu artık sadece Karadeniz’e kıyısı olan ülkeleri değil, tüm medeniyetleri kültür sanat ve oyunculukları ile Trabzon’a taşıyor. Bu yıl 16. Düzenlenecek olan Uluslararası Karadeniz Tiyatro Festivali 02-15 Mayıs 2015 tarihleri arasında gerçekleşecek.

16. Uluslararası Karadeniz Tiyatro Festivali’ne bu yıl katılım gösterecek olan ülkeler Trabzon Devlet Tiyatrosu’nun önümüzdeki günlerde gerçekleştireceği basın toplantısıyla beraber sanatseverlerle duyurulacak.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

10+9 = ?