• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

01 Aralık 2014

AĞARAN ŞELALESİNE YENİ PROJELER

Rize’nin Çayeli ilçesinde bulunan Ağaran Şelalesinde incelemelerde bulunan Vali Ersin Yazıcı “Gerekli olan çalışmaları yapıp gelecek yaz çok daha fazla insanı burada ağırlayacağız.”dedi.


ValiYazıcı-AğaranŞelale2Rize Valisi Ersin Yazıcı, Çayeli ilçesine 12 kilometre mesafede bulunan Ağaran Şelalesini ziyaret ederek, bölge hakkında bilgiler aldı. Ziyaret esnasında Vali Ersin Yazıcı’ya Rize İl Genel Meclisi Başkanı Muhammet Avcı, Vali Yardımcısı ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Şefik Aygöl, Çayeli Kaymakamı Turgay Ünsal, Çayeli Garnizon Komutanı Uğur Dalgıç, İl Genel Meclisi Üyeleri Cafer Kuru, Zeynep Akyıldız ve Necati Yıldırım’ın yanı sıra bölgede bulunan köylerin muhtarları eşlik etti.

ValiYazıcı-AğaranŞelale3Çayeli Kaymakamı Turgay Ünsal Ağaran şelalesi hakkında Vali Yazıcı’ya bilgiler vererek en önemli sorunların başında güzergah üzerinde betonlanmamış yolun betonlanması olduğunu vurguladı. Şelalenin çevre düzenlemesi ve güzelleştirilmesi konusunda Vali Yazıcı’dan destek istedi.

Vali Yazıcı Rize’nin doğal güzellikler açısından oldukça zengin olduğunu kaydederek, “Ağaran Şelalesi Rize’mizde bulunan doğal güzelliklerden biri. Şelale, turizm açısından Çayeli ilçemize çok önemli bir katkı sağlayabilir. Bu nedenle mutlaka turizme kazandırılmalı. Rizeli vatandaşlarımız ve il dışından gelecek olan turistler burayı mutlaka görmeli.”diye konuştu.

ValiYazıcı-AğaranŞelale1Vali Ersin Yazıcı açıklamalarına şu şekilde devam etti: “Gerçekten güzel bir yer, yaz boyunca gelmek istedik fakat ancak nasip oldu. Allah buraları zaten özel yaratmış. Şelalesi ve suyu ile çok güzel bir yer burası. Burada betonlanmamış bir kısım kalmış, bu kalan kısmı betonlayacağız. Bizim görevlerimizden bir tanesi de insanların buraya ulaşımını sağlayıp konaklamasını kolaylaştırmaktır. Bunlar için bugün incelemelerimizi yaptık. Gerekli olan çalışmaları yapıp gelecek yaz çok daha fazla insanı burada ağırlayacağız.”dedi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

10+7 = ?