• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

AH MİNE’L-AŞK TİYATRO SEVERLERLE BULUŞTU

Ordu Büyükşehir Belediyesinin Ordu Kültür Sanat Etkinlikleri kapsamında ilimize davet ettiği “Ah Mine’l-Aşk” adlı drama oyununun ilki Altınordu ilçesi Atatürk Kültür Merkezinde sahnelendi.


AH-MİNE’L-AŞK-TİYATRO-SEVERLERLE-BULUŞTU-2Yusuf Akçay’ın yazdığı, Şenol Kara’nın yönettiği ve Dr.Senai Demirci ve ekibinin oynadığı oyun izleyenlerden tam not aldı. Ordu Büyükşehir Belediyesinin Ordu Kültür Sanat Etkinlikleri kapsamında Altınordu, Fatsa ve Ünye’de sahnelenen tek perdelik dram olan tiyatro oyunu Ah Mine’l-Aşk’ı, Ordu Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Hikmet YILDIRIM, Daire Başkanları, Şube Müdürleri ve çok sayıda davetli takip etti.

İNSANIN, AKIL VE NEFS İLE MÜCADELESİ
Ah Mine’l-Aşk oyunu; İnsanın, akıl ve nefs ile mücadelesini anlatan ve dünyadaki varlığımızın anlamını sorgulayan tek perdelik bir dram. Oyunda aklın hezeyanları, şüpheleri; nefsin zaafları ve insanın bunlarla olan mücadelesi aşk ekseninde anlatılrken, insanın yaşadığı buhran, dünyanın geçiciliği ve ölüm gibi kavramlar karşısında manevi arayışı sorgulanıyor. Oyunu sunmak üzere sahneye çıkan Dr. Senai DEMİRCİ seyircilere ve Ordu Büyükşehir Belediyesine, kendilerine verdikleri destek için teşekkür etti. Oyun hakkında, epik ve sembolik bir oyun olduğunun bilgisini veren ve karakterlerin özelliklerini anlatan Dr. Demirci, oyunla ilgili birde mesaj verdi. Dr. Demirci mesajında “Burada sahnelenecek oyun; Sizin, kendinizi insan olarak görmeniz, bizim sözlerimiz ve tavırlarımızla, kendi özünüzü ve yüzünüzü bulabilmeniz içindir. Yoksa tiyatro, sadece eğlenmek için izlenmiş olur. Sizleri buradan giderken, geldiğinizden farklı bir şekilde göndermeyi amaçlıyoruz. Yoksa vaktimizi israf etmiş oluruz” şeklinde konuştu.

AH-MİNE’L-AŞK-TİYATRO-SEVERLERLE-BULUŞTU-1TEPKİLER ÇOK GÜZEL
“Aşkın Sözüne Kulak Ver” dizesiyle seyircinin beğenisine sunulan ve büyük ilgi gören Ah Mine’l-Aşk oyunu olumlu tepkiler aldı. Salonun tiyatroseverlerle dolduğu oyunun sonunda alkışlar hiç susmadı. Alternatif Sanat Tiyatrosu oyuncularının sahnelediği oyunun sonunda, Ordu Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Hikmet Yıldırım tarafından çiçek ve günün anısına plaket takdim edildikten sonra toplu fotoğraf çekimi ile perdeler kapandı.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

9+6 = ?