• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

AJDA PEKKAN TRABZON’DA

Ünlü sanatçı Ajda Pekkan, MİKA-DER ve iş adamı Tayfun Çebi’nin desteği ile Trabzon’da kurulan Yaşar Kaptan Çebi ve MİKA-DER Şehzade Çocuk Evi açılış törenine katıldı.


AjdaPekkan-Trabzonda-2Açılışa Trabzon Valisi Abdil Celil Öz ve eşi Rukiye Öz, AK Parti Trabzon Milletvekili Faruk Nafiz Özak, Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, MİKA-DER Başkanı Nesrin Ercan, Kaptan Şirketler Grubu Yönetim Kurulu üyesi Tayfun Çebi, sanatçı Ajda Pekkan ile çok sayıda hayırsever ve davetli katıldı.

Soğuksu Mahallesi’ndeki Koru Konutları’nda devlet koruması altında olan 6 çocuğun ikamet edeceği, Yaşar Kaptan Çebi ve MİKA_DER Şehzade Çocuk Evi’nin açılışında konuşma yapan Trabzon Valisi Abdil Celil Öz; “ Bugün burada son derece güzel bir sevgi evinin ve huzur duyulacak bir mekanının açılışını yapıyoruz. Aslında bu zihniyet dönüşümünün ve bu hizmetteki anlayışın bir göstergesidir. Yarınların teminatı, milletimizin bize emanet ettiği çocuklarımızı yarınlara daha iyi hazırlamanın adımlarıdır.

Yetiştirme yurtlarından sevgi evlerine oradan çocuk evlerine ve koruyucu aileye giden bir hizmet anlayışının söz konusu olduğu hizmetlerle; çocuklarımız hem koruyucu aile düzeniyle hem apartmanlarda oluşturulan komşuluk ilişkileriyle, hem de sosyal hayatın iç içe yaşandığı mekanlarda kendileri için oluşturulan yaşam alanları sayesinde, kişisel sorumluluklarını, gelişimlerini, aile ve toplum içerisindeki paylaşımlarını birlikte yapma imkanı buluyorlar.

Trabzon’da bu anlamda güçlü bir alt yapımız ve hayırsever kadromuz var. Bu şehirde kazanç sağlayan veya şehrin dışında yaşayan bütün Trabzonlular bu tür hizmetlere büyük destekler veriyorlar” dedi.

Milletvekili Özak da konuşmasında “Burada çok önemli bir hayır işinin açılışını yapıyor ve Allahın rızasını kazanıyoruz. Buradaki tabloda hayırseverlik, ilgi duyarlılık, insana hizmet ve insanı yaşat ki devlet yaşasın anlayışı var. Paylaşınız ki toplum huzur bulsun ve sosyal sorumluluk alin ki insanlar mutlu olsun. Gerek bizlerin gerekse vergileriyle devletimizi ayakta tutan hayırsever iş adamlarımızın yapmış oldukları bu Çocuk Evleri bizler için önemli bir yere sahiptir. Burada yaşayan çocukların güzel, huzurlu ve aile ortamında bulundukları zaman eğitim ve diğer sosyal faaliyet alanlarında daha başarılı işler yapıyorlar. Buda bizler için çok önemli bir gelişme oluyor” dedi.

AjdaPekkan-Trabzonda-3Mikader derneği başkanı Nesrin Ercan, da, “Cömert bağışları ile bu projeyi hayata geçirmemize neden olan Çebi ailesine ve bütün hayırseverlere teşekkür ediyoruz. Bu çocuk evi Çebi ailesinin yaptıklarının yanında küçük bir semboldür. Onların destekleri olmasa bu kadar yol alamazdık. Bu ülkenin geleceğine yapılan en iyi yatırımlar çocuklardır. Buradan bütün iş adamlarımıza paylaşmanın azalmak olmadığını söyleyerek doğdukları şehirlere olan vefa borçlarını ödemelerini diliyorum” dedi.

Açılışa katılan sanatçı Ajda Pekkan ise; MİKA-DER Başkanı Nesrin Ecan’ın öncülüğünde yürütülen projenin önemine değinerek, “Bu tür projeler çocukların geleceği bakımından son derece önemli olduğunu hepimiz biliyoruz. İnşallah böyle güzelliklerin devamı gelir. Bütün iş adamlarını bu tarz hayırlı yatırımlara davet ediyoruz” diye konuştu.

Vali Öz, daha sonra MİKA-DER Başkanı Nesrin Ercan ve iş adamı Tayfun Çebi’ye birer teşekkür belgesi sundu. Konuşmaların ardından katılımcılar tarafından kurdele kesilerek Çocuk evinin açılışı gerçekleştirildi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

8+7 = ?