• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

07 Aralık 2014

AKYAZI YENİ SEZONA YETİŞECEK

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu “Trabzonspor’umuz Ağustos 2015’te başlayacak olan sezonun açılışını Akyazı’daki stadyumda yapacak” dedi.


AKYAZI-AĞUSTOS2015--3Akyazı’da yapımı devam eden stadyumda çalışmaların son derece güzel şekilde ilerlediğini ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Gümrükçüoğlu, “Trabzonspor’umuz Ağustos 2015’te başlayacak olan sezonun açılışını Akyazı’daki stadyumda yapacak” dedi.

Toplu Konut İdaresi (TOKİ), Trabzon Büyükşehir Belediyesi, Gençlik Spor Genel Müdürlüğü ve Karayolları’nın ortaklaşa yürüttüğü, içerisinde Trabzonspor’un maçlarını oynayacağı 41 bin 513 kişilik stadyumun yer aldığı spor kompleksinin inşaatı olanca hızıyla devam ediyor. Konuyla ilgili olarak değerlendirmelerde bulunan Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, stadyum inşaatının çok güzel bir şekilde ilerlediğini ifade ederken, Trabzonspor’un Ağustos 2015’te başlayacak olan yeni sezonun açılışını planlandığı gibi Akyazı’da yapacağını kaydetti. Stadyumun inşasına, ‘2015-2016 sezonunda Trabzonspor’umuz maçlarını burada oynayacak’ diyerek başladıklarını hatırlatan Başkan Gümrükçüoğlu, “2015-2016 sezonun başlamasına yaklaşık 9 ay var. Biz diyebiliriz ki inşallah bir 6 ay sonra stadyumumuz tamamlanacaktır. Trabzonspor’umuz ve bu büyük kulübün taraftarları Avrupa’nın en modern statlarından birine kavuşacaktır” diye konuştu.

AKYAZI-AĞUSTOS2015--2GECİKTİRİLMESE ŞİMDİ BİTMİŞTİ

Akyazı’daki stadyum inşaatı ilerledikçe; Trabzon’a, Trabzonspor’a stadyum kazandırmak için verdikleri mücadeleyi hatırladıklarını kaydeden Gümrükçüoğlu sözlerini şöyle tamamladı: “Trabzonspor’umuzun, bu şanlı kulübümüzün taraftarlarının ve de Trabzon şehrinin stada ihtiyacı var. Hem sosyal hem de sportif açıdan Trabzon’a modern bir stat kazandırmalıydı. Biz bunun için mücadele ederken önümüze zorluklar çıktı. Şunu ifade etmek isterim ki, gereksiz boş bahanelerle mahkeme koridorlarında stadyum inşaatı geciktirilmeseydi Trabzonspor’umuz şu an maçlarını yeni stadında oynuyor olacaktı. Akyazı’da bu dev ve modern stadyumun ve elbette diğer spor tesisleri ile birlikte spor kompleksinin yapılmasını talimatlandıran dönemin başbakanı, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, Trabzon’daki çalışmaları yakından takip etmekte olan Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu’na, bakanlarımıza, milletvekillerimize, kamu kurum ve kuruluşlarımız yetkililerine şehrimiz adına şükranlarımı sunuyorum.”

Share
#

SENDE YORUM YAZ

2+1 = ?