• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

09 Aralık 2014

AKYAZI’DA HEDEF AĞUSTOS 2015

Akyazı Stadyumunun 2015-2016 Futbol Sezonuna yetiştirilmesi için; İnşaat, Ulaşım, Doğalgaz, Su ve Kanalizasyon Hizmetlerini 2015 Ağustos Ayı itibariyle tamamlamaya çalışılıyor.


Akyazı-İnceleme-3Trabzon Valisi Abdil Celil Öz, Akyazı Spor Kompleksi’nde Büyükşehir Belediye Başkanı, Karayolları Bölge Müdürü, TOKİ Daire Başkanı, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü, AKSA ve yüklenici firma yetkililerinin katılımıyla bir toplantı yaptı.

Spor Kompleksinin ve stadyumun son durumu hakkında ilgili kişilerden brifing alan Vali Öz, Akyazı Spor Kompleksinin tamamlanma aşamasına doğru geldiğini ifade ederek, “Stadyum ve çevresi ortaya çıkmaya başladı. Bunun yanında diğer kurumlarımızın çalışmaları da hızlı bir şekilde sürüyor. Sayın Cumhurbaşkanımızın temelini attıktan sonraki süreçte çalışmalarını adım adım takip ediyoruz. Çok iyi bir noktadayız. Bugüne kadar yapılan çalışmalar çok önemliydi ama bundan sonraki çalışmaların da daha iyi koordine edilmesi gerekiyor. Yol bağlantıları, elektrik altyapısının hazır hale getirilmesi, kompleksin açılmasıyla oluşacak hareketliliğin yönetilmesi, ilgili kurumlarımızın gereken işler gibi çalışmaları hep beraber takip ediyoruz.

Stadyumun normal bitiş takvimi Kasım 2015’tir. Ancak biz müteahhit firma ile görüşerek stadyumun yaz sezonuna, Ağustos ayına kadar hazır hale getirilmesi için gayret gösteriyoruz. Yani hedefimiz Ağustos ayında bitirmektir. Şuan ki çalışmalar bize bu imkânı verecek gibi gözüküyor ama en kötü ihtimalle Kasım’da tamamlanmış olacaktır. Yol, su, kanalizasyon, elektrik, doğalgaz gibi diğer konularda tarafları koordine edip, süreçte herhangi bir tıkanıklılığın yaşanmamasını istiyoruz.

Akyazı-İnceleme-2Altyapısıyla, çevre düzenlemesiyle, bağlantılarıyla, Trabzon’un spor altyapısına ve Trabzonspor’a hizmet etmesi için gayret göstereceğiz. Bu tesis spor altyapısı güçlü olan Trabzon’un bu kimliğine güç katacaktır. Yatırımın ilimizde gerçekleşmesinde emeği olan başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere herkese teşekkür ediyorum” dedi.
Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu da, “Bu tesisin ilimizde gerçekleştirilmesinde emeği olan Sayın Cumhurbaşkanımıza, bakanlarımıza, milletvekillerimize, kurumlarımıza teşekkür ediyorum.

Trabzon sporda ülkenin başkenti olan bir il. Başta futbol olmak üzere bütün spor dallarında Türkiye’de yüzümüzü güldüren başarılar elde ediliyor. Belediye olarak üzerimize düşeni en iyi şekilde yerine getirmeye gayret göstereceğiz” dedi.

TOKİ Daire Başkanı Ertuğrul Kurt ise, “Buradaki projelerin tamamı ilgili müelliflerden ve üniversitelerden alınan görüşler doğrultusunda gerçekleştiriliyor. 41 bin kişilik stadyumun da içerisinde olduğu spor kompleksi oldukça sağlam zemine oturtulmuştur. Kullanılan betonlardan sürekli numuneler alınıp bağımsız kuruluşlar tarafından laboratuarlarda yapılmaktadır. Bu güne kadar hiçbir sorunla karşılaşılmamıştır. Her şey tekniğine uygun olarak mühendislerin gözetiminde yapılıyor. Bu yüzden bu büyük yatırıma gölge düşürecek söylemlerden kaçınmalı ve söylenenlere de itibar etmemeliyiz” diye konuştu.

Vali ve beraberindekiler yapılan toplantının ardından stadyumda yapılan çalışmaların geldiği noktayı görmek üzere stadyum ve çevresini gezdiler.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

3+10 = ?