• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

22 Ağustos 2014

ALMAN MİLLETVEKİLİ KARADENİZ’E HAYRAN KALDI

Almanya milletvekili ve insan hakları sözcüsü Frank Schwabe Karadeniz turuna çıktı. Schwabe Karadeniz’e hayran kaldığını söyledi.


almanvekil2

Federal Almanya milletvekili ve insan hakları sözcüsü Frank Schwabe Karadeniz bölgesinde bir takım gezi ve incelemelerde bulunuyor. Schwabe bugün’de Giresun’daydı. Alman Vekil Giresun Valisi Hasan Karahan’ı da makamında ziyaret etti.

Türk-Alman ilişkilerinin daha ileri seviyelere ulaştırmak istediklerini belirten Milletvekili Schwabe, bu amaçla Karadeniz Bölgesinde bazı şehirlere ziyaret gerçekleştirdiklerini söyledi. Milletvekili Schwabe, Karadeniz’in özellikle yeşiline, doğasına, denizine ve mutfağına hayran kaldığını sözlerine ekledi.

Karadeniz Bölgesi ve giresundan birçok insanının çalışmak için Almanya da bulunduğunu belirten Vali hasan Karahan, iki ülke arasındaki dostluğun çok önemli olduğunu söyledi. Giresun’un fındığının lezzet açısından en kaliteli fındık olduğunu kaydeden Vali Karahan, çikolata üretiminde ön sıralarda yer alan Almanya’ya fındık ihracatının ciddi boyutlara ulaştığını ifade etti.

Milletvekili Schwabe Vali Karahan’a üzerinde çeşitli figürler bulunan bir biblo hediye ederken, Sayın Vali Hasan Karahan’da ilin simgesi olan fındık ve çay hediye etti.

Ziyarette Görele Kaymakamı Ünal Kılıçarslan’ın yanı sıra Uyum Meclisi üyeleri Aysel Çetin, Kubilay Çorbacı, Türk Alman Dostluğu Derneği Başkanı Ali Osman Tokalak da hazır bulundu.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

8+3 = ?