• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

ALMANYA’DA OBBKT RÜZGARI ESTİ

Ordu Büyükşehir Belediyesi Karadeniz Tiyatrosu’nun (OBBKT), Almanya turnesi kapsamında oyunlarını büyük ilgi gördü ve kapalı gişe oynadı.


ALMANYA'DA-OBBKT-RÜZGARI-ESTİ-3Ordu Büyükşehir Belediyesi Karadeniz Tiyatrosu, çıktığı Almanya turnesinde gurbetçi Ordulular tarafından büyük bir ilgiyle karşılandı. İki farklı oyunla Almanya’da sahne alan OBBKT, 3 günlük turnesinde gurbetçilerin memleket hasretini giderdi.

Ordu Büyükşehir Belediyesi Karadeniz Tiyatrosu, çıktığı Almanya turnesinde “Hekimoğlu” ve “Düğün Evi Oyun Evi” adlı oyunlarını sahneledi. Almanya’nın Dortmund, Frankfurt ve Ratingen kentlerinde sahnelenen oyunlar kapalı gişe oynadı.

ALMANYA'DA-OBBKT-RÜZGARI-ESTİ-2Oyunlar Kapalı Gişe Oynadı
Turne kapsamında Dortmund ve Frankfurt’ta “Hekimoğlu” adlı oyunu sahneleyen OBBKT, Düsseldorf kentinde de “Düğün Evi Oyun Evi” adlı oyunu gurbetçi Ordulularla buluşturdu.

Yurtdışı Ordulular Kültür Dayanışma Derneği’nin katkı sağladığı Almanya turnesinde, Ordu Büyükşehir Belediyesi Karadeniz Tiyatrosu (OBBKT) ekibi, adeta yurtdışı çıkarması yaptı. Almanya’da yaşayan Ordulular tarafından büyük bir coşkuyla karşılanan ekip, gittiği her kentte de kapalı gişe oyunlar sahnelemeye devam etti.

ALMANYA'DA-OBBKT-RÜZGARI-ESTİ-5OBBKT’nin oyunlarını T.C. Frankfurt Başkonsolosluğu Kültür Ataşesi Osman Şahin, TC. Frankfurt Başkonsolosluğu Muv. Kons. Özkan Durmaz, Altınordu Belediye Başkanı Engin TEKİNTAŞ, Belediye Başkan Yardımcısı Aydın Şaşmaz, Langen Belediye Başkan Yardımcısı Stefan Löbig, Ordu Kent Konseyi Başkanı Av. Atilla Tatar ve Kent Konseyi üyeleri de izledi. Turne boyunca OBBKT ekibini Yurtdışı Ordulular Kültür Dayanışma Derneği Başkanı Sefa Yüce ve Frankfurt Toplum Diyalogus Derneği Başkanı Mehmet Şaşmaz ve yönetim kurullarının üyeleri de yalnız bırakmadı.

ALMANYA'DA-OBBKT-RÜZGARI-ESTİ-4Almanya’da yaşayan Ordulular için unutulmaz anların paylaşıldığı turnede, zaman zaman gurbette olmanın hüznü ile duygusal anlar da yaşandı.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

3+3 = ?