• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

ALMANYA’DAKİ KARADENİZLİLER YAYLADA BULUŞACAK

Almanya’daki Baden-Württemberg Karadeniz Kültür-Dayanışma Derneği’nin bu yıl 11.ncisini düzenleyeceği Karadeniz Yayla Şenlikleri Festivali’ne adeta sanatçı akını olacak.


ALMANYA’DAKİ KARADENİZLİLER YAYLADA BULUŞACAK-2Bu şenlik yine çok konuşulacak. Baden-Württemberg Karadeniz Kültür-Dayanışma Derneği’nin düzenleyeceği geleneksel Karadeniz Yayla Şenlikleri Festivali’nin onbir’ncisi bu yıl da Küffner Hof Neudeck 20 Langenbrettach adresinde yapılacak.

Bu yıl 14, 15 ve 16 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirilecek olan şenliğe, geçen yıllara oranla daha büyük katılım beklendiğini söyleyen Dernek Başkanı Tufan Akçay, ’’Karadenizli hemşerilerimizin Avrupa’nın dört bir yanından gelmelerini bekliyoruz. Türkiye’yi aratmayacak olan şenliğe Türkiye’nin ünlü sanatçılarında Zeynep Başkan ve ekibi, Marsis, Ayhan Alptekin ve kemençe üstatları da katılacak” dedi.

Başkan Akçay “Konuklarımız üç gün boyunca bol oksijenli havada piknik yapma ve yöresel standlardan alışveriş yapma fırsatı da bulacaklar” diye konuştu.

Bu arada Mavi Karadeniz TV’nin canlı yayınına da taşınacak olan şenlikte mahalli sanatçılar ve kemençe üstatları da sahne alacak. Program kapsamında Yavuz Tonyalı, İsmail Cumhur, Mehmet Tak, Yasin Kılıç, Murat Kumaş, Tahsin Terzi, Özgür Selçuk, Yüsuf Samast, , Erdoğan Erol, Halim Sak hareketli oyun havalarıyla misafirleri horona doyuracak. Yeşim Civelek, Erkan Yeşilyurt yöresel türkülerle şenliğe renk katacak. Tulumba ustaları, Mahmut Turan, Şenozlu Recep, misafirleri coşturacaklar. Şenlik boyunca Grup Melodi konuklara yorumlarıyla renk katacak. Ahmet Kadakal ve Güngör Coşkun’da sahne alacak.

Öte yandan şenlik hakkında bilgi almak isteyenlerin 0170 266 4592 numaralı telefon ile irtibata geçebilirler.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

2+6 = ?