• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

“ANADOLU’NUN BAKIŞI” RİZE’DE SERGİLENDİ

Rize Belediyesi ile İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nün ortaklaşa gerçekleştirdiği Ressam Elçin Şahal’ın “Anadolu’nun Bakışı” adlı suluboya resim sergisi Rizeli sanatseverlerle buluştu.


AnadolununBakışıRize2İsmail Kahraman Kültür Merkezi’ndeki sergi açılışına Vali Ersin Yazıcı, Amasya Milletvekili Mehmet Naci Bostancı, Rize Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Hakkı Soba, Kültür ve Turizm İl Müdürü İsmail Hocaoğlu ve Rize Kent Konseyi Başkanı Metin Topçu ile sanatseverler katıldı.

AnadolununBakışıRize3Vali Ersin Yazıcı serginin açılış töreninde yaptığı konuşmada, “Burada güzel bir resim sergisinin açılışı için toplandık. Büyük bir emeğin, uzun soluklu bir çalışmanın ve yüce gönüllerin ürettiği bu çalışma, Anadolu’nun renklerine dair farkındalık geliştirilmesine önemli katkılar sunacaktır, kanaatindeyiz. Bu vesileyle projeye emek veren herkese teşekkür ediyor; çalışmanın iyiliklere, güzelliklere ve hayra kapı aralaması temennisiyle sevgi ve saygılar sunuyorum. Bütün Rizelilerin ve özellikle gençlerimizin gelip bu sergiyi gezmelerini arzu ediyorum” diye konuştu. Açılışın ardından Vali Yazıcı ve beraberindekiler sergiyi gezerek, ressam Elçin Şahal’dan sergi hakkında bilgi aldılar.
Gerçekleştirdiği ziyaretlerle coğrafyasına ve insanlarına hayran kaldığı şehirlerin resimlerini çizdiğini kaydeden Ressam Elçin Şahal, 2013 yılında Rize’ye yaptığı ziyaret sonrasında şehre hayran kaldığını ve bu şehirde bir sergi açmaktan dolayı son derece mutlu olduğunu söyledi.

AnadolununBakışıRize4Türkiye’nin çeşitli şehirlerinden tabloların olduğu sergiye vatandaşlar ilgi gösterdi.

Sergi 30 Kasım akşamına kadar ziyaretçilerine açık olacak

Share
#

SENDE YORUM YAZ

10+1 = ?