• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

25 Kasım 2014

“ANADOLU’NUN BAKIŞI” RİZE’DE SERGİLENECEK

Ressam Elçin Şahal’ın “Anadolu’nun Bakışı” adlı suluboya resim sergisi 27 Kasım’da Rizeli sanatseverlerle buluşacak.


RizeAnadoluBakışıSergisiOlacak3Rize Belediyesi ile İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nün ortaklaşa gerçekleştireceği Ressam Elçin Şahal’ın “Anadolu’nun Bakışı” adlı suluboya resim sergisi Berlin ve İstanbul’dan sonra şimdi de Karadenizli sanatseverlerle buluşuyor.
Sergi 27 Kasım 2014 Perşembe günü saat 16:00’da İsmail Kahraman Kültür Merkezi Sergi Salonunda Rizeli sanatseverlerle buluşacak.

Kültürel etkinliklerin düzenlenmesinde olan katkılarının devam edeceğini belirten Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, kentte yaşayan insanların sosyal faaliyetlere de ihtiyacı olduğunu ve belediye olarak bu ihtiyacı karşılamak için çalışmalarına devam ettiklerini söyledi.

Sergi, 30 Kasım akşamına kadar ziyaretçilerine açık olacak. 2013 yılında Rize’ye iki günlük bir ziyaret gerçekleştiren Şahal, coğrafyasına ve insanlarına hayran kaldığı bu şehirde bir resim sergisi açmaktan son derece mutlu olduğunu ifade ederek, “Sanatı, bir bakıma topluma ve tabiata duyulan borcun ödenmesi şeklinde görürsek, benim bu sergim de bir yıl önce bu şehrin bendeki zengin çağrışımlarına bir cevaptır” dedi.

Uşak doğumlu olan Sanatçı, Kütahya Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi Resim Bölümünde başlayan sanat eğitimine, Niğde Üniversitesi Güzel Sanatlar Eğitimi Resim bölümü ile devam etti. Kayseri Erciyes Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitüsü Resim AnaSanat dalında yüksek lisans yapan sanatçı özellikle yaşadığı şehirleri derin bir gözlemle eserlerine yansıtıyor.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

2+4 = ?