• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

ANKARA’DA “ARTVİN TANITIM GÜNLERİ” BAŞLADI

Başkent Ankara’da bu yıl “Hayde Artvin’e” sloganı ile düzenlenen ”4. Artvin Tanıtım Günleri ”, yağmur ve soğuk havaya rağmen yoğun bir katılımla başladı.


Ankara4ArtvinTanıtımGünleri-4Artvin Valiliği, Artvin Belediyesi, Ankara Artvin Kalkınma ve Eğitim Vakfı ve Ankara Artvin Kültür ve Yardımlaşma Derneği koordinesinde bu yıl “Hayde Artvin’e” sloganı ile düzenlenen ”4. Artvin Tanıtım Günleri ”, yağmur ve soğuk havaya rağmen yoğun bir katılımla başladı.

Ankara4ArtvinTanıtımGünleri-3Artvin Valisi Kemal Cirit, etkinliğin açılışında yaptığı konuşmasında, Artvin’i Ankara’ya taşıdıklarını belirterek, “Ankara’yı siyaset ısıtmıştı ama kar biraz soğutmuş, bizde Artvinliler olarak bu soğukluğa sıcaklık katalım dedik.” diye konuştu.

Ankara4ArtvinTanıtımGünleri-2Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe ise, bu yılki tanıtım günlerine “Hayde Artvin’e” sloganıyla katıldıklarını söyledi.

Kocatepe “Artvin’in bozulmamış bir doğası var. Çalışmalarımızda, turizm yatırımlarımızda bu doğayı bozmadan yapacağız. Bizim doğamız, havamız, suyumuz ve insanımız artık dünyada kaybolmakta olan değerler haline geldi. Bu değerleri korumak için hep birlikte mücadelemizi veriyoruz. Çalışmalarımızda bu değerler üzerine. Artvin’i bir butik turizm kenti yapma yolunda gayretlerimizi gösteriyoruz. Artvin bir turizm kenti oluyor. Cenneti paylaşıyorsak bunu kullanma hakkı en çokta orayı hasretle, özlemle bekleyen sizlerin hakkıdır. Sizi Artvin’e bekliyoruz “ dedi.

Ankara4ArtvinTanıtımGünleri-6AK Parti Artvin Milletvekili İsrafil Kışla ise iki yıldır Artvin Tanıtım Günlerinin Ankara’da faaliyet gösteren bütün Sivil Toplum Kuruluşlarının katılımıyla, birlik beraberlik içinde yapılmasından büyük memnuniyet duyduğunu söyledi.

CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan ise yaptığı konuşmasında Artvin’in eğitim ve turizm kenti olduğunu söyledi.

Ankara4ArtvinTanıtımGünleri-7Konuşmaların ardından fuarın açılış kurdelesi Vali Kemal Cirit, eşi Seval Kaya Cirit Hanımefendi, AK Parti Artvin Milletvekili İsrafil Kışla, CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, Ankara Artvin Kültür ve Yardımlaşma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Safiye Tuncay ve Ankara Artvin Kalkınma ve Eğitim Vakfı Başkanı Demir Akın tarafından kesildi.

Artvin’in Şavşat ve Borçka ilçelerinden gelen yaşlı kadın ve erkeklerden oluşan halkoyunları ekipleri gösterilerini sundu. Türkü ve maniler okuyan Borçkalı ninelerin mini konseri ziyaretçilerden bol bol alkış aldı. Şavşatlıların sunduğu Tavuk Barı oyunu ise renkli görüntülere sahne oldu.

Ankara4ArtvinTanıtımGünleri-5Tanıtım Stantları Büyük İlgi Gördü

Ardından Vali Cirit, AK Parti Artvin Milletvekili Kışla ve Artvin Belediye Başkanı Kocatepe, yöreye özgü ürünlerin tanıtıldığı stantları tek tek ziyaret etti.

Bu arada stantlarda satışa sunulan yöresel ürünlerin ziyaretçiler tarafından satın alınması üreticileri memnun etti.

Ankara4ArtvinTanıtımGünleri-8Boğalar da Tanıtım Günlerinde Yerini Aldı

Önceki yıllara nazaran birçok değişik etkinliğin yapıldığı tanıtım günlerinde ilk kez Artvin’den getirilen boğalar büyük ilgi gördü. Ziyaretçilerin boğalarla hatıra fotoğrafı çektirdiği gözlendi.
Ardanuç ilçesinden Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünün katkılarıyla tanıtım günlerine getirilen oğlaklar özellikle çocukların ve kadınların ilgi odağı oldu. Bazı kadınlar kucağına aldıkları oğlakları içerisinde süt bulunan biberonla besledi.

Fuara Artvin Valiliğinin konuğu olarak katılan “Dünyanın yaşayan en uzun burunlu adamı” ünvanına sahip Mehmet Özyürek ise ziyaretçilerden ve medya kuruluşlarından oldukça yoğun ilgi gördü.

”4. Artvin Tanıtım Günleri ” 12 Nisan Pazar günü sona erecek.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

4+3 = ?