• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

ANKARA’DA DEV KARADENİZ KONSERİ

Başkent’te Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezinde, Karadeniz müziğinin sevilen isimleri Niyazi Koyuncu, Selçuk Balcı ve Resul Dündar aynı sahnede buluştu.


ANKARA’DA-DEV-KARADENİZ-KONSERİ-2Ankara Yenimahalle Belediyesi’nin Başkent’e kazandırdığı Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi, Karadeniz müziğinin sevilen isimleri Niyazi Koyuncu, Selçuk Balcı ve Resul Dündar’ı aynı sahnede buluşturdu.

Dev Karadeniz Konseri’ne ev sahipliği yapan Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi’nde Karadeniz fırtınası esti. Kemençe ve tulum sesinin yükseldiği merkezde, Karadenizliler horona durdu.

Tanju Topal ve Yusuf Aydın Eğlencenin Fitilini Ateşledi

Yenimahalle Belediyesi Başkanı Fethi Yaşar’ın da katıldığı konser, Ankara’da yaşayan Karadenizlileri, memleketlerine götürdü. Katılımın oldukça yoğun olduğu konserde coşku tavan yaptı.

Karadeniz müziğinin genç yetenekleri Tanju Topal ve Yusuf Aydın’ın sahne performanslarıyla başlayan gecede ikili, eğlencenin fitilini ateşleyen isimler oldu.

ANKARA’DA-DEV-KARADENİZ-KONSERİ-3Muhteşem 3’lüden Muhteşem Performans

Ardından alkış tufanı içerisinde sahneye çıkan Koyuncu, Balcı ve Dündar birlikte söyledikleri şarkılarla hem kendileri coştu hem de salonu coşturdu.

Konsere hareketli şarkılarla başlayan sanatçılar, zaman zaman da slow parçalarla duygulandırdı. Sanatçıların şarkıları kadar birbirleriyle olan diyalogları da hayranlarını eğlendirmeye yetti.

ANKARA’DA-DEV-KARADENİZ-KONSERİ-4Kazım Koyuncu Anısına Söylediler

Öte yandan 2005 yılında hayatını kaybeden Kazım Koyuncu anısına da şarkılar söyleyen 3’lü, “İşte Gidiyorum” ve “Gelevera Deresi” türkülerini, dev bir halk korosuyla birlikte söyledi.

Konser sonrası sanatçıları tek tek tebrik eden Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, “Bugün Karadeniz ezgileriyle hep beraber coştuk. Bu ezgiler bizi biz yapan değerlerimizden. Değerlerimize hep beraber sahip çıkacağız” dedi.

Sanatçılar ise Yaşar’a konsere katkılarından dolayı teşekkürlerini sundu.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

1+5 = ?