• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

10 Ekim 2014

ANKARA’DA GİRESUN GÜNLERİ BAŞLADI

Başkent Ankara’da ‘Giresun Kalkınma ve Tanıtım Günleri’ başladı. 4 gün sürecek etkinlikte Giresun her yönüyle tanıtılacak.


ankaradabaşkentgünleri2Ankara’da Giresun Kalkınma ve Tanıtım Günleri açılışı Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Giresun valisi Hasan Karahan ve Giresun milletvekili Mehmet Geldi’nin katılımlarıyla gerçekleşti.
Açılışta Kuşdili gösterisi büyük beğeni topladı.

Öncü Fuarcılık Genel Koordinatörü Hakan Karaahmet, Giresun’un başkentte en güzel bir şekilde tanıtımını yapmak için bu organizasyonu düzenlediklerini kaydetti.

ankaradabaşkentgünleri7Giresun valisi Hasan Karahan’da ilimizin her bakımdan Ankara’da tanıtılmasını amaçladıklarını söyledi. Giresun’un güzelliklerinin yanında insanlarının da misafirperver ve sıcakkanlı olduğunu kaydeden Vali Karahan, katılımcıları Giresun’a davet etti. Vali Karahan ayrıca Bakanımız Nurettin Canikli sayesinde ilimizin daha kısa sürede kalkınacağını sözlerine ekledi.

ankaradabaşkentgünleri5Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli de organizasyonda emeği geçenlere teşekkür etti. Ankara’lıların ve katılımcıların Giresunluları tanımasını istiyoruz diyen Bakan Canikli “Son TUİK verilerine göre en fazla Giresunlular yaşıyor. İlimizin havası, suyu, yaylası, doğal güzellikleri bir başkadır ve insanın ömrünü uzatıyor. Giresun’a gelen pişman olmaz. Mart ayında dünyanın denize yapılan 2. büyük havaalanı da açılacak. 45 dakikada havaalanında, 30 dakikada yeşil yaylalarımıza ulaşma imkanı doğacaktır. Maliye Bakanımız başta olmak üzere hepinizi Giresun’a davet ediyorum.” dedi.

Deniz manzaralı 2. O.S.B.nin de tamamlanmak üzere olduğunu dile getiren Bakan Canikli “Yatırımcılara her türlü desteği sağlayacağız. Bütün yatırımcılarımızı ilimize yatırım yapmaya davet ediyorum” diye sözlerini tamamladı.

ankaradabaşkentgünleri6Son olarak söz alan Maliye Bakanı Sayın Mehmet Şimşek’te daha önceki Giresun’a gelişi sırasında yemeklerin tadını hala damağında olduğunu belirterek, “Dünyanın en güzel yaylaları Karadeniz’de. Giresun Karadeniz’in incisidir. Yemeklerinin tadına da doyum olmuyor. En kısa sürede tekrar Giresun’a gitmek istiyorum” dedi.

Bakan Şimşek illerine yatırım konusunda en fazla Bakan Canikli’nin kendinden talepte bulunduğunu sözlerine ekledi.

Daha sonra açılış kurdelesi kesilerek stantlar gezildi.

ankaradabaşkentgünleri4

ankaradabaşkentgünleri3

Share
#

SENDE YORUM YAZ

3+6 = ?