• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

01 Ekim 2014

ANZER BALI İÇİN KRALLAR BİLE SIRAYA GİRDİ

Karadeniz’in meşhur Anzer balı dünya çapındaki yerini koruyor, daha geçen yılın siparişleri tamamlanmadan talepler ilginç isimlerin katılması ile gelmeye devam ediyor


300820141657372469795Anzer balı denince akla Karadeniz gelir, Anzer’de üretilip dünyaya satışı yapılan Anzer balı daha üretilmeden satılıyor. Alınan bilgilere göre göre geçen yılın siparişleri bile tamamlanamamış, geçen yıldan bin kişinin üzerinde bir talep kalmışken bu yılla birlikte bal bekleyen müşteri sayısının 3 bine yaklaştığı belirtiliyor. Hacettepe Üniversitesi’nde tamamlanan tahlillerin ardından  şu ana kadar 400 kilo dolayında bal tahlilden olumlu sonuç alarak geri geldiği öğrenildi. Bu ballar mühürlü kavanozlarda satışa sunuldu. satışlar 1 kilo, yarım kilo ve 250 gramlık kavanozlarda yapılıyor ve bu yıl 1 kilo Anzer balını 700 liraya, yarım kiloyu 370 liraya ve 250 gramlık balı ise 190 liradan satışa sunuluyor.

Suudi Kralı Sırada

Yetkililer yoğun bir talep ile karşı karşıya olduklarını ifade ederek “Bal sipariş edenler arasında devlet büyükleri de var aklınıza gelmeyecek isimler de önceliği geçen yıldan kalan siparişlere veriyoruz. Yabancı ülkelerden de bal siparişi alıyoruz. Suudi Kralı’nın bal siparişi verenler arasında yer alıyor. Önceliğimiz geçtiğimiz yıldan sipariş verip bal bekleyen müşterilerimiz ve hastalar olacak” diyor. 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

2+9 = ?