• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

21 Ekim 2015

ARDEŞEN, TURİZM FAKÜLTESİ’NE KAVUŞUYOR

Rize turizmi için çok büyük öneme sahip olan Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi (RTEÜ) Ardeşen Turizm Fakültesi temeli düzenlenen törenle atıldı.


ArdeşeneTurizmFakültesi-3Rize turizmin akademik açıdan büyük bir eksiğinin giderilmesi açısından önemli olan Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Ardeşen Turizm Fakültesi temeli düzenlenen törenle atıldı.
Yapımı Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi tarafından üstlenilen Turizm Fakültesi binası için Ardeşen’deki mevcut arazide temel atma merasimi gerçekleştirildi.

Törende konuşma yapan, Ardeşen Kaymakamı Emrah Yılmaz, Rize Milletvekili Hasan Karal, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Karaman ve Ardeşen Belediye Başkanı Hakan Gültekin, özellikle eğitim alanına yönelik olarak yapılan yatırımların ülkemizin gelişerek daha da büyümesinde etkin rol oynadığını kaydederek bu doğrultuda bugün temeli atılan Turizm Fakültesi’nin de çağın gerekleriyle donatılmış, eğitim kalitesi yüksek bir fakülte olacağından emin olduklarını ifade ettiler.

Tören, Üniversitemiz Turizm Fakültesi’nin hayırlı hizmetlere vesile olması için Ardeşen ilçe Müftüsü Yaşar Zengin’in dua etmesi ve protokol üyeleri tarafından fakülte binasının ilk harcı için butona basması ile sona erdi.

ArdeşeneTurizmFakültesi-2Törene; Ardeşen Kaymakamı Emrah Yılmaz, Rize Milletvekilleri Hasan Karal ile Dr. Osman Aşkın BAK, Rize Belediye Başkan Vekili Sultan Yılmaz, Rize İdare Mahkemesi Başkanı Halil İbrahim Özgün, Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin Karaman, İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Kazancı, Ardeşen Belediye Başkanı Hakan Gültekin, Çaykur Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu, eski Rize Milletvekili Nusret Bayraktar, Üniversitemiz Rektör Yardımcıları Prof. Dr. İstiklal Yaşar Vural ile Prof. Dr. Orhan Karslı, Üniversitemiz Genel Sekreteri Adnan Er, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Geliştirme Vakfı Genel Sekreteri Av. Harun Mertoğlu ile Vakıf üyeleri, il yöneticileri, Üniversitemiz yöneticileri ile akademisyenler ve çok sayıda davetli katıldı. Törenin ardından alanda bulunanlara ikramda bulunuldu.

Öte yandan, iki bloktan oluşan ve toplam 12.000 metrekare inşaat alanına sahip olan Turizm Fakültesi binasında 14 derslik, 4 anfi,2 bilgisayar laboratuvarı, farklı etkinlikler için 6 öğrenci atölyesi, 500 kişilik konferans salonu, kütüphane, 20 akademisyen odası ve idari bölüm bulunuyor. Ayrıca, Fakülte binası içerisinde Fındıklı ve Pazar’daki fakülte ve yüksekokullarımıza da hitap edecek mutfak yer alacak.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

8+1 = ?