• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

04 Ağustos 2015

ARDEŞEN’DE STREETBALL TURNUVASI SONA ERDİ

Ardeşen Belediyesi tarafından düzenlenen ve 3 gün boyunca 48 takım ile 192 sporcu katıldığı Streetball Sokak Basketbol Turnuvası sona erdi.


ARDEŞEN’DE-STREETBALL-TURNUVASI-SONA-ERDİ-1Ardeşen’de 3 gün boyunca sokak basketbolu heyecanı yaşandı. Bu yıl ilk kez düzenlenen turnuvaya, Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden yüksek bir katılım oldu. Turnuvaya İstanbul, Artvin, Rize ve ilçelerinden 48 takım 192 sporcu katıldı, üç gün süren turnuva dün oynanan yarı final ve final karşılaşmaları ile son buldu.

Turnuvanın son gününde programına Ardeşen belediye başkanı Hakan Gültekin, Pazar Belediye Başkanı Ahmet Basa, Rize Gençlik Hizmetleri ve Spor il müdürü Mustafa Çelik, Fındıklı ilçe özel idare müdürü Dursun Yaşaroğlu, İş adamı Adem Akbeniz, İlçe Spor Müdürü Ali Osman Önçırak, sporcular ve vatandaşlar katıldı.

ARDEŞEN’DE-STREETBALL-TURNUVASI-SONA-ERDİ-2Hava muhalefeti nedeni ile RTÜ Ardeşen Yüksek okulu kapalı spor salonunda devam edilen Streetball sokak basketbol turnuvasında 1. ye 1600tl para ödülü ve kupa, ikinci gelecek takıma 400 tl para ödülü ve kupa, üçüncü gelen takımlara ise madalya ve basketbol topu armağan edilirken seyirciler arasından gönüllü serbest atışlara katılan üç kişi de çeşitli hediyelerle ödüllendirildi.

Finalde Veteranlar gurubunda İstanbul Basketbol, İKE Rize’yi 21-9 , Yıldızlarda, Fleyteam Arhavi, Mavi kaplanlar Trabzon’u 11-10 ve Gençlerde, İKE Rize Merkez, İlk İnsanlar Pazar’ı 14 -12 mağlup ederek sıralamayı belirlediler.

ARDEŞEN’DE-STREETBALL-TURNUVASI-SONA-ERDİ-3Turnuva sonrası üç grupta sıralama su şekilde oldu:
Yıldızlarda: Fleyteam Arhavi 1., Mavi kaplanlar Trabzon 2. , ve Laz Angeles Lakes 3. oldu. Takımlara kupa ve ödüllerini Rize Gençlik Hizmetleri ve Spor il müdürü Mustafa Çelik verdi.

Gençlerde: İKE Rize Merkez 1. , İlk İnsanlar Pazar 2. , Arhavi 1 Arhavi 3.Oldu. Takımlara kupa ve ödüllerini Pazar Belediye Başkanı Ahmet Basa vedi.

Veteranlarda: İstanbul Basketbol 1. , İKE Rize 2. , Yüksek Arhavi 3. oldu. Takımlara kupa ve ödüllerini Ardeşen belediye başkanı Hakan Gültekin verdi.

Turnuva iki hava helikopteri ( Murat Namlı, Alihaydar Selvi) bir şahin gözü, bir pota arkası ve 2 yer kamerası ile takip edildi.

Kupa ve ödül töreni sonrası protokol ve sporcular toplu fotoğraf çektirdiler.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

8+1 = ?