• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

25 Ekim 2016

TURİZM VADİSİNDE PEDAL ÇEVİRDİLER

Türkiye’nin dört bir yanından gelen 70 bisiklet sporcusu Ardeşen Ayder arasında 38 kilometrelik parkurda kıyasıya yarıştılar.


ardesenden-aydere-pedal-cevirdiler-2Rize Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Bisiklet Federasyon İl Temsilciği 2016 Faaliyet programı çerçevesinde Ardeşen Belediyesi, Çamlıhemşin Belediyesi, Çaykur Genel Müdürlüğünün destekleri ile 38 km’lik Ardeşen-Çamlıhemşin Ayder Bisiklet Yol Yarışı gerçekleştirildi.

Türkiye’nin çeşitli illerinden gelen ve aralarında Kapadokya Bisiklet Spor Kulübü, Rize Bisiklet Spor Kulübü,Trabzon GSK Bisiklet Spor Kulübü, KTÜ Bisiklet Spor Kulübü, Samsun GSK Bisiklet Spor Kulübü, Artvin Gsk Bisiklet Spor Kulübü, İzmir Parkur Bisiklet Spor Kulübü, Yeşil Giresun Belediyesi Bisiklet spor kulübü, Giresun GSK Bisiklet Spor Kulübü, Çayeli Bisiklet kulübü ve Afyon Karahisar’dan katılan 70 Bisiklet sporcusu önce Ardeşen Belediyesi önünde basına görüntü verdi. Ardından da start yeri olan Fırtına köprüsüne bisikletleriyle hareket etiler.

ardesenden-aydere-pedal-cevirdiler-1Yarışları Çaykur Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu, Ardeşen Kaymakamı Emrah Yılmaz, Ardeşen Belediye Başlkanı Hakan Gültekin, Çamlıhemşin Belediye Başkanı Osman Haşimoğlu, Tunca Belediye Başkanı Ahmet Naci Aytemiz, Rize GSB İl Müdürü Mustafa Çelik, AK Parti Ardeşen İlçe Başkanı Sadık Bayraktar, İl Genel Meclisi Üyesi Zekeriya Bozkan, Kaçkar Milli Parklar Müdürü Sinan Aytan, İlçe Özel İdare Müdürü Yunus Efendioğlu, Ardeşen İlçe Spor Müdürü Ali Osman Önçırak, Çamlıhemşin İlçe Spor Müdürü Engin Albardak’ta takip etti.

Ardeşen Çamlıhemşin belediye önü olarak 21 km lik parkur için Bayanlar, Yıldız erkekler ve Master 45 + erkekler start alırken, Ardeşen Ayder yaylası 38 km lik parkur için ise Genç erkekler, Büyük erkekler ve Master 3 + erkekler start aldı.

ardesenden-aydere-pedal-cevirdiler-4Zorlu parkurda derece ve ödül alanlar sporcularda belli oldu. Buna göre sıralamalar şu şekilde oldu;

Bayan kategorisi
1. TUBA USTA
2. AYŞE ATEŞ
3. KÜBRA UZUN ÇAKMAK
4. CANSIN KÜÇÜKŞSLAMOĞLU

Yıldız Erkekler Kategorisi
1. DOĞUKAN ABAZA
2. BARIŞ KARALTI
3. HASAN DEMİRAY
4. HİKMET SAYDERE
5. BİLAL BERKAY AKÇAY

Master 45 + Kategorisi
1. MUSTAFA SADIKOĞLU
2. NACİ OĞUZ
3. MÜMTAZ ÖZTÜRK
4. TACETTİN SOYUPAK

Master 30 + Kategorisi
1. MEHMET CAN BALCI
2. SERHAT EROL
3. TARKAN KALAYCIOĞLU
4. BEHÇET USTA
5. SÜLEYMAN BÜYÜKBEZGİN

Genç Erkekler Kategorisi
1. OĞUZHAN TİRYAKİ
2. EMRE GENÇ
3. OĞUZHAN GENÇ
4. FURKAN ÖZAYDIN
5. RECEP ÇOLAK

Büyük Erkekler Kategorisi
1. İSAK ÜNAL
2. BURAK ABAY
3. CENGİZ ÜNER
4. HAZAR YİĞİT OYULGAN
5. MERT BARKIN
6. EMRE KÖR

ardesenden-aydere-pedal-cevirdiler-3

Haber: Salih Navdar / Ardeşen Belediyesi Basın Danışmanı

Share
#

SENDE YORUM YAZ

6+4 = ?