• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

15 Haziran 2015

ARENADA BOĞALAR KAPIŞTI

Beş gün süreyle devam eden 35. Kafkasör Kültür, Turizm ve Sanat Festivali, boğa güreşleriyle sona erdi. Seçkin Kurt’a ait ‘Aslan’ isimli boğa birinci oldu ve başboğa unvanını kazandı.


ARENADA-BOĞALAR-KAPIŞTI-2Boğa Güreşlerini, Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, AK Parti Milletvekili İsrafil Kışla, İl Jandarma Komutanı Albay Mustafa Çelik, Emniyet Müdürü Alaattin Akbaş, İl Kültür ve Turizm Müdürü Hüseyin Ateş, davetliler ve çok sayıda vatandaş izledi.

ARENADA-BOĞALAR-KAPIŞTI-3Geleneksel Boğa Güreşlerini Yaşatma ve Yaylalarını Koruma Derneği’nin, Kafkasör Yaylası’nda düzenlediği boğa güreşlerinde büyükorta, başaltı ve başboğa kategorilerinde 55 boğa arenada kıyasıya güreşti.

ARENADA-BOĞALAR-KAPIŞTI-4Yer yer sağanak yağış altında gerçekleştirilen güreşlerde büyükorta kategorisi finalinde boğa sahipleri arasında çıkan kısa süreli gerginlik sırasında bir vatandaş baygınlık geçirdi.

Güreşler sonunda başboğa kategorisinde Seçkin Kurt’a ait ‘Aslan’ isimli boğa, başaltı kategorisinde Burhan Yılmaz’a ait ‘Şahin’ isimli boğa ve büyükorta kategorisinde Muhammed Kesici’ye ait ‘Karagöz’ isimli boğa birinci oldu.

ARENADA-BOĞALAR-KAPIŞTI-5Birincilik elde eden boğa sahiplerine toplamda 44 bin lira para ödülü dağıtıldı.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

5+3 = ?