• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

ARHAVİ EMNİYETİNDEN ANLAMLI ÇOCUK ŞENLİĞİ

Arhavi İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından organize edilen “Çocuklarımız İçin Satranç Projesi Doğa Gezisi ve Çocuk Şenliği” etkinliği Balıklı Köyünde gerçekleştirildi.


arhaviçocukşenlik5

Geleceğin teminatı çocuk ve gençlerin polisle iletişimini arttırmak ve polis-halk dayanışmasını sağlamak amacıyla Arhavi İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından organize edilen “Çocuklarımız İçin Satranç Projesi Doğa Gezisi ve Çocuk Şenliği” etkinliği ilçenin Balıklı Köyünde gerçekleştirildi. Arhavi Kaymakamlığı ve Arhavi Belediye Başkanlığının da katkıda bulunduğu etkinlikte çocuklar doyasıya eğlenerek keyifli anlar yaşadılar.

arhaviçocukşenlik2Çocuk Büro Amirliği tarafından hazırlanan proje kapsamında 08-14 yaş arası çocuk ve gençlere yönelik olarak Satranç Kursu ve Ödüllü Satranç Turnuvası olmak üzere “Çocuklarımız İçin Satranç Projesi” düzenlendi.
Proje kapsamında satranç kursu öğrencileri ve öğrenci velilerine Arhavi Balıklı Köyüne ait yayla düzlüğünde doğa gezisi ve çocuk şenliği düzenlendi. Şenliğe 200 den fazla katılım oldu.

arhaviçocukşenlik3Yapılan projeye ilişkin Arhavi emniyetinden yapılan açıklamada; “Proje kapsamında yapılan doğa gezisi ve çocuk şenliği organizasyonu Arhavi Kaymakamlığı, Arhavi Belediye Başkanlığı ve Arhavi İlçe Emniyet Müdürlüğümüzün katkılarıyla hazırlanmış olup şenlik çerçevesinde çocuklarımız ve çocuk velilerimizin katılımıyla satranç müsabakası, halat çekme yarışı, kaşıkla yumurta taşıma yarışı, su üstünde elma ısırma yarışı, futbol müsabakası ve çuval yarışı yapılmıştır.

arhaviçocukşenlik4Ayrıca Arhavi Offroad Derneği (AROFF) tarafından çocuklarımıza ve velilerimize offroad araçlarıyla gösteri yapılmış, akabinde bahse konu araçlarla çocuklarımıza parkurda tur attırılmıştır. Etkinlik sonrası şenliğe katılan tüm çocuklara oyuncak araba ve bebek dağıtılmıştır.

arhaviçocukşenlik6Satranç Turnuvası finali 29 Ağustos 2014 Saat 15.00’de Arhavi Gösteri Merkezi’nde (AGM) 42. Uluslararası Arhavi Kültür ve Sanat Festivali kapsamında yapılacaktır. Minikler, Yıldızlar ve Gençler olarak 3 grupta yapılacak turnuvada kazanan katılımcılara festival alanında madalya ve hediyeleri takdim edilecektir” dendi.

arhaviçocukşenlik7

İlçe emniyet müdürlüğünün uyguladığı bu proje arhavi halkının takdirini kazandı.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

3+9 = ?