• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

ARHAVİ, FESTİVAL HAZIRLIKLARINA BAŞLIYOR

Bu yıl 43.sünün düzenleneceği ve 21-22-23 Ağustos 2015 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan Uluslararası Arhavi Kültür ve Sanat Festivali için hazırlıklar start aldı.


Arhavi-Festival-Hazırlıkları-Başlıyor-2Bu yıl 43.sü yapılacak olan Uluslararası Arhavi Kültür ve Sanat Festivali için hazırlıklar start aldı. Bu yıl festival adına yapılacakları konuşmak adına önümüzdeki günlerde toplanacak olan komite, yapılacakları somut hale getirmeyi amaçlıyor. Böylelikle21-22-23 Ağustos 2015 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan bu büyük organizasyon için geri sayım tam anlamıyla başlamış olacak.

Arhavi-Festival-Hazırlıkları-Başlıyor-1Organizasyonun gerçekleşmesi adına yerli ve yabancı kültür elçileri, sanatçılar, halk oyunları ekipleri ve delegasyonlarla görüşmelere başlandı. Tatil dönemine rast gelmesi nedeniyle ilçede her yıl olduğu gibi bu yıl da yoğun bir katılım beklenmektedir. Gerek gündüz, gerekse gece etkinliklerinin yoğun bir şekilde yürütüldüğü organizasyonda ilçe esnafının ve halkın görüş ve yaklaşımları neticesinde konsept şekillendirilmeye başlandı. Özellikle uluslararası katılımcılarla ilgili görüşmelerin devam ettiği çalışmalarda deniz aşırı ülkelerden ilçemiz Arhavi’ye gelecek ekipler bu yıl dikkat çekici özellikte olacak. Meksika, Küba, ABD gibi ülkelerle görüşmelerin devam ettiği organizasyonda diğer kültürel ve sportif yarışmalar ile halk oyunları ekipleri ve sanatçıların performansları bu yıl da festivale damgasını vuracak.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

7+10 = ?