• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

31 Ağustos 2014

ARHAVİ FESTİVALİNDE 30 AĞUSTOS COŞKUSU

42.Uluslararası Arhavi Kültür ve Sanat Festivali 2. gün gündüz ve gece yapılan etkinliklerle devam etti. 2.gün etkinliklerine 30 ağustos coşkusu damda vurdu.


arhavifest2.gun-112. Gün Gündüz Etkinlikleri

42. Uluslararası Arhavi Kültür ve Sanat Festivali’nin 2. gün gündüz ekinlikleri her yıl olduğu gibi yine birbirinden eğlenceli etkinliklere sahne oldu. İnönü bulvarı üzerinde gerçekleştirilen Hamsili Ekmek Yapma, Laz Böreği Yapma, Aykırı Hızarla Odun Kesme, Fındık Ayıklama, Dibekte Mısır Ayıklama ve Dik Hızarla Tahta Biçme yarışmaları ile yarışmaya katılan vatandaşlarımız hünerlerini sergilerken, yarışmalara izleyici olarak katılan vatandaşlarımız da eğlenceli anlar yaşadılar.

arhavifest2.gun-2

arhavifest2.gun-3

arhavifest2.gun-4

arhavifest2.gun-5

arhavifest2.gun-6

Ulusal ve Uluslararası Halk Dansları Topluluklarının şehrin farklı yerlerinde gerçekleştirdikleri gösteriler ile gündüz etkinlikleri dol dolu yaşandı.

arhavifest2.gun-72. Gün Gece Etkinlikleri

Festivalin 2. günü gece programı yine festival sunucuları tiyatro sanatçısı Veysel Diker ve Nevin Yıldız Hatinoğlu’nun sıcak sunumlarıyla başladı. Gecede ilk olarak Akçaabat Halk Dansları ekibi bir gösteri sergiledi. Ardından CIOFF Türkiye Genel Sekreteri Sn. Muammer ARSLAN ve halk oyunları gösterilerinin hazırlanmasında emeği geçenlere, plaketleri Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu tarafından takdim edildi.

arhavifest2.gun-8Sonrasında ise festivalin 2. Gecesinin “30 Ağustos Zafer Bayramı”na rastlaması nedeni ile sahnede bir gösteri düzenlendi. Sahneye getirilen büyük bir Türk bayrağı eşliğinde 10. Yıl marşı bütün katılımcılar tarafından büyük bir coşku ile okundu. Gösteri katılımcılar tarafından ayakta alkışlandı.

arhavifest2.gun-122. Uluslararası Arhavi Kültür ve Sanat Festivaline destek veren ana sponsor temsilcileri sahneye çağırılarak kendilerine Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu tarafından katkı ve destekleri için teşekkür edilerek plaketleri verildi.

Ardından gece sanatçımız Tolga Kurdoğlu, Nina Basharuli ve İlham Askeroğlu’nun birlikte sahne aldıkları Gürcistan, Azerbaycan ve Türkiye karma konser programı ile devam etti.

Sonrasında ise ikinci gecenin final sanatçısı olarak sahneye Serkan Balcı çıktı ve söylediği şarkılarla izleyenlere keyifli anlar yaşattı.

arhavifest2.gun-9

arhavifest2.gun-10Festival Pazar günü (bugün) yapılacak etkinliklerle sona erecek

Share
#

SENDE YORUM YAZ

1+4 = ?