• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

ARHAVİ FESTİVALİNİN İLK SÜRPRİZİ: SOLOTÜRK

Bu yıl 44’ncüsü düzenlenecek olan Uluslararası Arhavi Kültür ve Sanat Festivalinde Türk Hava Kuvvetlerinin dünyaca ünlü SOLOTÜRK ekibi Arhavi Semalarında uçuş gerçekleştirecek.


ARHAVİ-FEST-SOLOTÜRK-2Arhavi festivalinin ilk süprizi SOLOTÜRK oldu. Türk Hava Kuvvetlerinin sahip olduğu modern ve yüksek performanslı F-16 uçağının kabiliyetlerini, kullanımı için gereken yüksek seviyedeki bilgi ve beceriyi izleyiciye bir gösteri şeklinde sunan gösteri ekibi SOLOTÜRK, 44. Uluslararası Arhavi Kültür ve Sanat Festivali kapsamında Arhavi semalarında olacak.

Yapılan girişimler sonucunda, bu yıl 44.sü düzenlenecek olan Uluslararası Arhavi Kültür ve Sanat Festivali’nde gösteri uçuşu yapması planlanan SOLOTÜRK gösteri ekibi, takvim kapsamında 22 Ağustos Pazartesi günü ilçemiz Arhavi Semalarında uçuş gerçekleştirecek.

Türk Hava Kuvvetleri pilotlarımızın F-16 savaş uçakları ile yapacağı gösteri uçuşu bu yıl 44.sü düzenlenecek olan Uluslararası Arhavi Kültür ve Sanat Festivali için de bir ilk olacak.

ARHAVİ-FEST-SOLOTÜRK-3SOLOTÜRK Hakkında Kısa Bilgi
Gösteri uçuşları tek kişilik F-16 C Blok-40 uçağı ile icra edilmektedir. Gösteri uçuşları esnasında her iki kanat ucuna takılan duman gereçleri vasıtası ile beyaz renkli duman salınmaktadır. Uçak üzerine boya haricinde herhangi bir değişiklik yapılmamış olup diğer F-16 lar gibi her türlü göreve planlanabilmektedir. SOLOTÜRK pilotları gösteri uçuşları haricinde harbe hazırlıklarını sürdürmektedirler.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

8+9 = ?