• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

ARHAVİ GENÇLİĞİNDEN BÜYÜK BAŞARI

Arhavi Gençlik Merkezi Halk Oyunları Ekibi’nden Kocaeli’nde 19 – 24 Yaş Arası Türkiye Şampiyonası Finallerinde Türkiye 1.si Oldu


Arhavi-Gençlik--Kocaeli1Türkiye Halk Oyunları Federasyonu ( THOF ) Gençlik Merkezleri tarafından düzenlenen Türkiye büyükler kategorisi 19 – 24 yaş Halk Oyunları Yarışması Kocaeli’nde yapıldı. Artvin’i temsil eden Arhavi Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü’ne bağlı Gençlik Merkezi Halk Oyunları ekibi Kocaeli’nde düzenlenen Gençlik Merkezleri Türkiye Şampiyonasında birinci olmayı başardı. Eğitmenliğini Ersin Altın’ın yaptığı Gençlik Merkezi Halk Oyunları ekibi yoğun çalışma ve antrenman sonucunda, 12-14 Aralık 2014 tarihinde yapılan yarışmadan başarılı bir sonuç elde ederek Arhavilileri gururlandırdı.

Türkiye Halk Oyunları Federasyonu Genel Sekreteri Naci Numanoğlu da Kocaeli’nde ekibe moral vermek adına salondaki yerini aldı. Yarışma bitiminde birincilik ödülünü Genel Sekreter Numanoğlu’ndan alan ekip gelen başarıyı birlikte kutlayarak ekibi tek tek tebrik etti. Alınan bu başarı için Arhavi Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu ‘’ Bilindiği üzere halkoyunları bizim tarihimizdir ve kültürümüzdür. Aldığımız Başarılar da çok iyi gösteriyor ki artık Arhavi olarak kültürümüze sahip çıkıyoruz ve en güzel şekilde tanıtıyoruz. Gençlerimiz çok çalıştılar ve yine emeklerinin karşılığını aldılar. Başarılarından dolayı Tebrik ediyorum’’ dedi. Halkoyunları olarak Türki’ye çapında kendinden söz ettirmeye devam eden ekip gösterdikleri performans ile de yarışmalara izleyici olarak katılan çevre halkının da ilgisini çekmekle kalmayıp büyük beğeni topladı. . Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Erol Tosun ise, Artvin’i layığı ile temsil eden Arhavi Gençlik Merkezi Halk Oyunları ekibini tebrik ederek başarılarının devamı temennisinde bulundu.

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

10+4 = ?

#

ARHAVİ GENÇLİĞİNDEN BÜYÜK BAŞARI” için 1 yorum

  1. selcuk yusufeli : diyor ki:

    Aferin çocuklar helal olsun size…