• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

ARHAVİ TSMT’DEN KURTULUŞ KONSERİ

Arhavi Türk Sanat Müziği Topluluğu, Arhavi’nin kurtuluşu kutlamaları çerçevesinde konser verdi. Konsere ilçe halkı büyük ilgi gösterdi.


Arhavi-Tsmt’den-Kurtuluş-Konseri-2Artvin’in Arhavi ilçesinde uzun yıllardır Türk Sanat Müziği dalında icra ettiği şarkılar ve düzenlediği programlar ile büyük ilgi ve beğeniyle takip edilen Arhavi Türk Sanat Müziği Topluluğu, bu yıl da geleneğini sürdürerek konserini Özay Otel salonunda gerçekleştirdi. Geceye İlçe Garnizon komutanı Nihat Çağlar, Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yasin Yılmaz, belediye başkan yardımcısı Nail Köseoğlu ve ilçe kurum amirleri de katılırken, Türk Sanat Müziğine ilgi duyan vatandaşlarında yoğun ilgisi vardı.

Arhavi-Tsmt’den-Kurtuluş-Konseri-3Koro şefliğini Müzik Öğretmeni Oğuz Cebeci’nin yaptığı konserde, sahnede yer alan Karadeniz Teknik Üniversitesi Fatih Eğitim Fakültesi Müzik Bölümü Öğretim Görevlisi Özdemir Hafızoğlu geceye ayrı bir renk kattı. Arhavililerin gece boyunca büyük beğeni ile izledikleri topluluk bireysel söylenen birbirinden güzel Türk Sanat müzikleri ile güzel bir gece geçirdi.12 Mart Arhavi’nin kurtuluşu kutlamaları bünyesinde düzenlenen konser daha sonra ilçenin genç yöresel ses sanatçısı Turhan Ustabaş’ın beğeni toplayan performansı ile devam etti. Hemen ardından Özdemir Hafızoğlu’nun verdiği solo resital izleyicileri adeta büyüledi. Sunuculuğunu Mehmet Remzi Öncel’in yaptığı gece yaklaşık iki saat sürdü ve katılımcılardan büyük beğeni topladı.

Arhavi-Tsmt’den-Kurtuluş-Konseri-4

Arhavi-Tsmt’den-Kurtuluş-Konseri-1

Arhavi-Tsmt’den-Kurtuluş-Konseri-5

Share
#

SENDE YORUM YAZ

4+2 = ?