• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

26 Ağustos 2014

ARHAVİ’DE BU KEZ HES İSTEYENLER MEYDANDAYDI

Arhavi’de “HES ‘e Hayır” diyenlerden sonra bu kez “HES’e Evet” diyenler meydanlara indi.


arhavihesevet7

Arhavi 3 günde iki farklı eyleme sahne oldu. Cumartesi günü yapılan “HES’e Hayır” gösterisi sonrası bu kez “HES’e Evet” diyenler gösteri yaptı.

Gösteri yapanların ana mesajı ise Arhavi’ye yapılan yatırımlar engellenmeli idi. Gösteride; “Arhavi Sahipsiz Değildir, Bırakın Arhavi’ye Arhavi’de Yaşayanlar Karar Versin, Arhavi Yatırım Yapan Tüm İşadamlarına Sahip Çıkıyor, Arhavi MNG’ ye Yapılan Haksız Saldırıyı Red Ediyor, Dış Mihraklar Şer Odakları Arhavi’den Elini Çek” şeklinde yazılı dövizler açıldı.

arhavihesevet5Gösteriye Arhavi Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu’da katıldı. Hekimoğlu; “son zamanlarda basın yayın organları ve sosyal medya aracılığıyla belediyemize ve şahsima karşı iftiralar yapılıyor. Arhavi’de hiç alışık olmadığımız üslupla karşı karşıyayız. Fakat biz hiçbir zaman bu tarz eylemlerde bulunmadık dedi.

HES projesi kapsamına giren yerlerde çevresi ve arazisi olanların haklarını aranması konusunda üzerlerine düşen görevi yaptıklarını ve yapmaya da devam edeceklerini hatırlatan Hekimoğlu bugün yapılan gösterinin Arhavi’nin gerçek sesi olduğunu söyledi.

arhavihesevet8

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

3+10 = ?