• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

08 Aralık 2014

ARHAVİLİ GENÇLER BİRİNCİ OLDU

Arhavi Gençlik Merkezi Halk Oyunları Ekibi, Konya’da yapılan 14-18 yaş arası Türkiye şampiyonası finallerinde birinci oldu.


ArhaviHalkOyunları-Konya-1Türkiye Halk Oyunları Federasyonu ( THOF ) Gençlik Merkezleri tarafından düzenlenen Türkiye Halk Oyunları Yarışması Konya’da yapıldı. Arhavi’yi temsil eden Arhavi Gençlik Hizmetleri Spor İlçe Müdürlüğü’ne bağlı Gençlik Merkezi Halk Oyunları ekibi ilçeye grup birincisi olarak dönerek büyük bir sevinç yaşattılar.

Konya 100. Yıl Spor Salonu’nda düzenlenen Düzenlemeli Dal Türkiye Finali’nde Arhavi Gençlik Merkezi Halk oyunları ekibimiz sunmuş oldukları performansla göz doldurdular. Ekip, başarılı performansı sonrasında 92,5 puan alıp 1. olarak rakiplerini geride bırakmasını bildi. Alınan bu güzel neticeden ötürü Arhavi Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu, Arhavi adına büyük gurur duyduğunu belirterek, “Konya’da 14-18 Yaş Türkiye Şampiyonası finalinde ilçemizi başarıyla temsil edip ve büyük moral depolayıp birinci olarak ilçemize dönen kafileyi tebrik ediyorum ” şeklinde konuştu. Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Erol Tosun ise, Arhavi’yi layığı ile temsil eden halk oyunları ekibini tebrik ederek başarılarının devamı temennisinde bulundu.

ArhaviHalkOyunları-Konya-2

Share
#

SENDE YORUM YAZ

3+5 = ?