• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

30 Ağustos 2014

ARIKAN BATUM’A VEDA ETTİ

3 yıldır Batum Başkonsolosluğu görevini yapan Engin Arkan Batum’a veda etti. Arıkan mesajında görev sürecinde yapılan çalımlara ilişkin bilgiler verdi.


ELVEDABATUM1İşte T.C. Batum Başkonsolosu Engin Arıkanın Mesajı;

“İki yıl süreyle görev yapmak üzere 2011 yılı Eylül ayında gelmiş olduğum Batum’da, üç yıl süreyle T.C. Batum Başkonsolosu olarak görev yaptım. Dışişleri Bakanlığımızdaki yeni görevimi üstlenmek üzere Ağustos ayı sonunda Batum’dan ayrılacağım. Görev sürem boyunca bir yandan görev bölgemiz ile ülkemiz arasında başta ticaret, ekonomi ve kültür alanlarında olmak üzere ilişkilerimizi geliştirmeye çalışırken, bir yandan da görev bölgemizde vatandaşlarımıza yardımcı olmak için mesai arkadaşlarımla birlikte çaba gösterdik. Batum’da göreve başlamamdan kısa süre sonra başlayan kimlik kartıyla seyahat uygulaması Gürcistan’a gelen vatandaşlarımızın sayısını daha önce örneği görülmemiş ölçüde artırdı. Bu yeni ve özel durumun Başkonsolosluğumuza yüklediği sorumlulukların gereğini mesai arkadaşlarımla birlikte 7 gün 24 saat yerine getirmeye çalıştık. Mesai saati mefhumu gözetmeden görev bölgemizin her köşesine yetişmeye çalışan mesai arkadaşlarıma bu vesileyle teşekkür ederim.Vatandaşlarımızın karşılaşabileceği muhtemel sorunları en aza indirmek amacıyla internet sitemizden ve sosyal medya sayfalarımızdan vatandaşlarımızı her konuda bilgilendirmeye özen gösterdik.

Türkiye Cumhuriyeti’nin yurtdışındaki ilk temsilciliklerinden biri olan Başkonsolosluğumuzda yerine getirdiğim bu onurlu görevi devredeceğim meslektaşım Yasin Temizkan da şüphesiz aynı anlayışla Başkonsolosluğumuzun hizmetlerini daha da ileri götürmenin gayreti içinde olacaktır. Değerli meslektaşıma yeni görevinde başarılar dilerim. Bu vesileyle, çalışmalarımız sırasında işbirliği ve yardımlarını esirgemeyen Gürcü dostlarımıza da buradan teşekkür etmek isterim. Son olarak, başta Batum’da olmak üzere görev bölgemizde Türkiye’nin ve Gürcistan’ın kanunlarına uygun ve meşru şekilde faaliyet gösteren, Gürcü ve Türk ekonomilerine katkıda bulunan, istihdam yaratan, Türk girişimciliğinin ve iş ahlakının komşu Gürcistan’da temsilcisi olan, görevim sırasında tanımaktan ve irtibat halinde olmaktan mutluluk duyduğum işadamlarımıza ve şirketlerimize de özellikle teşekkür ediyor, çalışmalarında başarılar diliyorum.”

Share
#

SENDE YORUM YAZ

1+1 = ?