• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

26 Kasım 2014

ARTVİN 7 MART SPOR KULÜBÜ ULUSLARARASI ARENA’DA

Artvin 7 Mart Spor Kulübü 28-30 Kasım 2014 tarihleri arasında Antalya yapılacak olan Uluslararası Türkiye Açık Taekwondo Turnuvasında Türkiye’yi temsil edecek.


Artvin7Mart Tekvando2Artvin 7 Mart Spor Kulübü 28-30 Kasım 2014 tarihleri arasında Antalya ili Belek İlçesinde yapılacak olan G1 Sınıfı Uluslararası Türkiye Açık Taekwondo Turnuvasında Artvini ve Türkiye’yi temsil edecek.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Artvin 7 Mart Spor Kulübü Başkanı Murat Ülker; “2013 Yılında gençler Türkiye 3’üncüsü olan ve bu yılda Kastamonu üniversitesi Spor yöneticiliği bölümünü okuyan sporcumuz Öznur Mercan Uluslararası Türkiye Açık Taekwondo Turnuvasında, İlimizi ve ülkemizi temsil edebilmesi için kulüp olarak destek vermeye devam etmekteyiz” dedi.

Ülker ayrıca, Uluslararası açık turnuvalarında sporcuların masrafları kendileri üstleneceğinden dolayı, sporcuların maddi imkanlarının yetersiz olduğunu ve buçocukların masraflarını kulüp olarak karşılamaya çalıştıklarını söyledi.

WTF tarafından onaylanmış G sınıfı turnuvalara katılan herkes sıralamasına göre puan alabilecek. Puan alabilmesi için müsabakalara girmesi yeterli olacak. Müsabakalar sonunda müsabakadaki derecesine göre veya sıralamasına göre puan alacak G1 ve G2 müsabakalarda alınan puanların bir sınırı olacak ve Rio 2016 olimpiyatları yolundaki mücadeleyi artırmak adına yapılacak. Bu uygulama G turnuvalara katılımı da teşvik edecek. Sporcumuzda burada vereceği mücadele ile Dünya sıralamasında kendisine yer arayacak.

Kaynak: artvinliyiz.net

Share
#

SENDE YORUM YAZ

7+2 = ?