• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

04 Ağustos 2018

ARTVİN BELEDİYESİ SPOR BASKETBOL 1. LİGİNDE

Türkiye Basketbol Federasyonu, 2. Ligden ekonomik şartlarına ve salonlarına göre değerlendirmelerde bulunarak Doğu Karadeniz Bölgesinin başarılı temsilcisi Artvin Belediye Sporu 1. Lige davet etti.


Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından Artvin Belediye Spor Basketbol takımı Basketbol 1. Ligine davet edildi.

Artvin Belediye spor Basketbol takımı 2017-2018 sezonunda kurduğu rüya kadro ile sezona 1. Lig parolasıyla başlayarak grup aşamalarında muhteşem bir performans sergileyip 24 maçta 22 galibiyetle A grubunu lider tamamladı. Final grubuna kalabilmek için Mersin Büyükşehir Belediye Sporla oynadığı play of maçlarında 2-0’lık seri elde ederek adını final grubuna yazdırdı. Final Grubuna kötü başlayan Artvin Belediye Spor son haftalara toplanmasına rağmen ligi 4. Sırada tamamlayarak 1. Lige çıkma şansını kaybetmişti.

Türkiye Basketbol Ligi 1. Liginde 2 takımın çekilmesinin ardından Türkiye Basketbol Federasyonu bir alt lig olan 2. Ligden ekonomik şartlarına ve salonlarına göre değerlendirmelerde bulunarak Doğu Karadeniz Bölgesinin başarılı temsilcisi Artvin Belediye Sporu 1. Lige davet etti.

TBF’den gelen 1. Lig daveti üzerine açıklamada bulunan Artvin Belediye Spor Fahri Başkanı Mehmet Kocatepe; Takımlarının 1. Lige davet edildiği için çok mutlu olduklarını belirterek şunları ifade etti:

“Türkiye Basketbol Federasyonun değerlendirmeleri sonucunca takımımızı 1. Lige davet edildi. Bundan ötürü çok mutluyuz. Federasyon Başkanı Hidayet Türkoğlu başta olmak üzere bize güvenen ve herkese teşekkür ederiz.  Artvin Belediye Sporun 1. Ligde mücadele etmesi Artvin gibi sporla yaşayan bir şehir için çok önemli bir olaydır. Takımımız önümüzdeki sezon hem 1. Ligde hem de Seyitler yerleşkesindeki yeni salonumuzda mücadele edecektir. Buradan tüm hemşehrilerimize sesleniyorum geçen sezon olduğu gibi takımımız yalnız bırakmayacağız takıma sahip çıkaracağız. Önceliğimiz 1. Ligde kalıcılığı sağlama sonrasında da süper ligde mücadele etmek olacak.”dedi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

6+5 = ?