• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

17 Ağustos 2014

ARTVİN DAĞ KOŞUSU TÜRKİYE ŞAMPİYONASINA GÖRKEMLİ AÇILIŞ

Kafkasör Dağ Koşusu Türkiye Şampiyonası Artvin sokaklarında davul, akordeon ve tulum eşliğinde görkemli bir şekilde başladı.


artindağkoşusu2

Artvin Valiliği, Artvin Belediyesi ve Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğünün katkılarıyla Atletizm Federasyonunun 2014 yılı faaliyet takviminde yer alan Kafkasör Dağ Koşusu Türkiye Şampiyonası Artvin sokaklarında Davul, Akordeon ve Tulum eşliğinde kortej yürüyüşü ile görkemli açılışı töreni yapıldı.

Artvin Gençlik Merkezi önünden Davul, Akordeon ve Tulum eşliğinde başlayan kortej yürüyüşü coşkulu kalabalık ellerinde Türk Bayraklarıyla İnönü caddesinden Valilik binası önünde toplandı.

Artvin Valilik binası önünde Atatürk büstüne Türkiye Atletizm Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Muzaffer Karadeniz’in çelenk sunumunun ardından İstiklal Marşı ve Saygı Duruşu ile başladı.

Açılış konuşmasını yapan Artvin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Bahattin Yetim, Kafkasör Dağ Koşusu Türkiye Şampiyonası dâhil 2014 yılında 29’uncu spor faaliyeti olduğunu belirterek şunları söyledi. Yetim, “2014 yılı Ocak ayı ile Ağustos ayı içerisinde Artvin’e gelen sporcu sayısı yaklaşık 5 bin. Artvin’in nüfus ve yüz ölçümü bakımından Türkiye’de ki diğer illerdeki sıralamasına baktığımızda bu diğer illerle karşılaştırılamayacak kadar ileri düzey. Bu düzeye gelmesinde en çok katkısı ve desteği olan eski Genel Müdür Yardımcımız şimdi Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Kocatepe Bey’e huzurlarınız da çok teşekkür ediyorum. Bu organizasyonlarının külfeti yanısıra bize kazandırdığı tecrübeleri sonucunda bunları yapmaktan yorulmaktan mutlu ve memnun oluyoruz. İl dışından yarışmaya katılan misafirlerimize, elinde bayraklar la bu coşkuya destek olan hemşerilerimize teşekkür ediyor saygılar sunuyorum” dedi.

artindağkoşusu4Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, “Türkiye’nin dört bir tarafından Cennet köşesi Artvin’imize gelmiş spor camiamızın hakem statüsündeki bu organizasyonun gerçek mimarları ve en önemlisi sporcu kardeşlerim Cennete hoş geldiniz. Artvin’in mecburi istikameti spor turizmi gibi, doğa turizmi gibi turizmi olan bir kent. Bu organizasyon Atletizm federasyonunun Artvin’imizde yaptığı ilk Türkiye Şampiyonası İnşallah bir daha ki seneye bir Dünya Şampiyonasını statüsünü Artvin’imize kavuşturacağız” dedi.

Başkan Kocatepe, konuşmasının devamında; “Artvin zor Coğrafya Sporda zaten zor iş dolayısıyla sizinle Artvin bütünleşti. Ben inanıyorum ki Kafkasör’de otelimizi kamp eğitim merkezimizi yaptığımız da Avrupa, Dünya Şampiyonları Sporcularımızın kamp merkezleri Artvin’imiz olacak. Atletizm müsabakalarının Artvin de yapılması bir farkındalık oluşturuyor. Burası Artvin buraya bir gelirken ağlarsınız birde giderken ağlarsınız. Ümit ediyorum ki bir daha gelmek için gideceksiniz. Şehrin girişinde ki billboard resimlerin altında “Gülümseyin Artvin’de siniz” bunu okumuşsunuz hepiniz gülümsüyorsunuz birde “Hiç gitmemek üzere yine bekleriz” saygılar sunuyor katılımızdan dolayı hepinize çok teşekkür ediyorum” dedi.

Kortej yürüyüşüne ve açılış törenine Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Türkiye Atletizm Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Muzaffer Karadeniz, Dağ Koşusu Koordinatörü Hasan Babaç, Artvin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Bahattin Yetim, hakem heyeti, sporcu antrenörleri ve sporcular katıldı.

artindağkoşusu3

Share
#

SENDE YORUM YAZ

10+3 = ?