• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

ARTVİN GÜNLERİ İSTANBUL’DA BAŞLADI

Artvin Valiliği, Artvin Belediyesi, İstanbul Artvinliler Vakfı, İstanbul Artvin Dernekleri Federasyonu ile İstanbul’da faaliyet gösteren çok sayıda dernek ve vakıf koordinesinde bu yıl “Hayde Artvin’e” sloganı ile düzenlenen ”2. Artvin Tanıtım Günleri ” renkli görüntülerle başladı.


ArtvinGünleriİstanbul-4Bu yıl İstanbul Feshane’de gerçekleştirilen ‘Artvin Günleri’ etkinliğinin açılışı yoğun bir katılımla gerçekleştirildi. Bu yıl 2.si gerçekleştirilen Artvin Günleri etkinliğinin lokomotifi olacak olan Arhavi, tüm hazırlıkları ile fuardaki yerini aldı. İlçemiz, kaymakamlık, belediye, sivil toplum kuruluşları ve ilçe esnafının eşgüdüm içerisinde yapmış oldukları hazırlıkları ile daha şimdiden kendisinden bahsettirmeye başladı. Ankara Atatürk Kültür Merkezi’nin bitmesinin ardından yola çıkıp İstanbul Feshane’deki Artvin Günlerine geçen ekip yöresel ürünlerin tanıtımı için tüm hazırlıklarını tamamladı.

ArtvinGünleriİstanbul-3Artvinli hemşeriler Artvin Günlerinde İstanbul Feshane’de bir araya geldi. Etkinliğin açılışında Artvin Valisi Kemal Cirit, Artvin Milletvekilleri İsrafil Kışla, ilçe Kaymakamları, Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Arhavi Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu ve diğer ilçe Belediye Başkanları, bakanlık bürokratları, eski valiler, sivil toplum kuruluşu üye ve yöneticileri yer alırken, yurdun dört bir yanından gelen Artvinli hemşeriler bu güzel etkinliğin açılışında bir araya geldiler. Bu yıl ikincisi gerçekleştirilen Artvin Günleri etkinliğinde konuşma yapan Artvin Valisi Kemal Cirit, bu organizasyona katkı ve katılım sağlayan tüm Artvinli hemşerilere teşekkür ederken, etkinliğin Artvin’in tanıtımına ve turizmine büyük katkı sağlayacağına inandığını ifade etti. Açılış töreninin ardından protokol üyeleri tek tek stantları gezdiler.

ArtvinGünleriİstanbul-2Etkinliğin ilk günü konuşma yapan Başkan Hekimoğlu ise; “Türkiye’deki tüm Karadenizlileri, Artvinlileri, Arhavilileri Feshane’ye davet ediyoruz. El Sanatları Sergileri, Dinletiler, Yöresel Yiyecekler, Yayla Pazarı, Kamu ve Özel Sektör Kuruluşları, Sivil Toplum Kuruluşları ile 16-19 Nisan 2015 tarihleri arasındaki dört günlük etkinlik boyunca Arhavi’yi, Artvin’i yaşamaya, horon oynamaya davet ediyoruz” şeklinde konuştu.

ArtvinGünleriİstanbul-5

ArtvinGünleriİstanbul-6

Share
#

SENDE YORUM YAZ

4+6 = ?