• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

ARTVİN’DE 94.KURTULUŞ COŞKUSU

Artvin Düşman İşgalinden kurtuluşunun 94. Yıl dönümü münasebetiyle Artvin Belediye Başkanlığı temsili kurtuluş etkinliği ve konser programı düzenledi.


Artvin’de-94.Kurtuluş-Coşkusu-27 Mart Artvin’in düşman işgalinde kurtuluşunun 94. Yıl dönümü münasebetiyle Artvin Belediye Başkanlığı temsili kurtuluş programı düzenledi. Artvin Belediyesi Başkanlığı önünde toplanan çok sayıda Artvinli ellerinde Türk bayrakları ve meşalelerle kortej yürüyüşünü beklediler.

Kortej yürüyüşüne, Artvin Vali Vekili Hasan Ongu, Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Artvin Cumhuriyet Başsavcısı Aydın Turhan, kurum amirleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Artvin’de-94.Kurtuluş-Coşkusu-3Fener alayı eşliğinde yaklaşık 2 bin kişinin katıldığı kutlama program yöresel kıyafetleri giyen atlı birliklerin şehre girişi temsili canlandırmasıyla başladı. Atlı birliklerin yanı sıra, Atatepeden 7 pare top atışı ardından mehteran takımı ile çok sayıda vatandaş şehir merkezinden Artvin Valiliği önünde bulunan tören alanına kadar yürüdü. Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe; Artvin’imizin vatan topraklarına yeniden dahil edilmesinin 94. Yıl dönümü gördüğünüz gibi, ilk gün ki heyecanla ilk gün ki aşkla şevkle yaşıyoruz. Binlerce insan mehteran eşliğinde, 1921’deki heyecanı yeniden yaşadı dedi. Kocatepe konuşmasına Artvin’in düşman işgalinden kurtuluşunun yada vatan topraklarına yeniden kavuşmasının 94’üncü yıl tebrik ederek bitirdi.

Artvin’de-94.Kurtuluş-Coşkusu-1Sahneye ilk olarak, Trabzon Büyükşehir Belediyesi mehteran takımı çıktı. Tüylerin diken diken eden konsere Artvin halkının ilgisi oldukça yoğundu. Peşine Artvinli gençlerden oluşan Grup Rest sahne aldı. Kendi tarzlarında söyledikleri şarkılarıyla alan bulunanları coşturmayı başardılar. Gecede son sahne alan ismi ise Ünlü Türk Halk Müziği Sanatçı Orhan Hakalmaz oldu. Alanı dolduran binlerce kişiye bir birinden güzel şarkılarını seslendiren ünlü sanatçı Artvin Düşman İşgalinden kurtuluş gününde muhteşem bir gece yaşattı. Gecenin sonunda ise Artvin Belediye Başkanı ünlü Sanatçı Orhan Hakalmaz’a plaket takdiminde bulundu. Gecenin son bölümünde ise havai fişek gösterileri ile kutlama programı sona erdi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

7+1 = ?