• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

04 Kasım 2014

ARTVİN’DE BİTKİ TÜRLERİ ÇALIŞTAYI

Artvin Barajı, Baraj Göl Aynası (Göl Alanında) Altında Kalacak Bitki Türlerinin Tespiti Projesi Çalıştayı Gerçekleştirildi.


Artvin Baraj Göl (5)

Doğa Koruma ve Milli Parklar 12. Bölge Müdürlüğü, Artvin Şube Müdürlüğünce ihalesi yapılan Artvin Barajı, Baraj Göl Aynası (Göl Alanında) Altında Kalacak Bitki Türlerinin Tespiti Projesi çalıştayı DSİ 26. Bölge Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirildi.

DSİ 26. Bölge Müdürlüğü toplantı salonunda yapılan çalıştaya; Bölge Müdürü Mustafa Bulut, Artvin Orman Bölge Müdürü M. Sedat Ecevit, DKMP 12. Bölge Artvin Şube Müdürü Yunus Aydemir; Doğa Koruma ve sulak Alanlar Şube Müdürü Miktat Özyanık kurum personeli ile ilgili kamu kurum ve kuruluşları ile STK temsilcileri katıldı.

Gerçekleştirilen çalıştayda, yüklenici firma tarafından yapılan arazi çalışmaları ve elde edilen sonuçlar katılımcılarla paylaşıldı. Konusunda uzman hocaların arazi çalışmaları ve literatür tarama şeklindeki çalışmalarının sunumu ve katılımcıların konularla ilgili soru, görüş ve önerilerinin paylaşılmasıyla verimli bir çalıştay gerçekleştirildi.

Çalıştayın sonunda katılımcılar, daha önce yapımı gerçekleştirilen Derinler Barajı Su Aynası Altında Kalan Bitki Türlerinin Taşıma Alanında incelemeler de bulunarak, uygulanacak proje hakkında yaşanacak aksaklıkları en azami miktara indirebilmek için görüş alışverişinde bulundular.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

4+2 = ?