• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

26 Ağustos 2014

ARTVİN’DE “İKLİM DEĞİŞİMİ TEMELLİ DOĞA EĞİTİMİ” TAMAMLANDI

Artvin Çoruh Üniversitesi ile TÜBİTAK işbirliği ile düzenlenen “İklim Değişimi Temelli Doğa Eğitimi” projesi tamamlandı.


artvinilkim4Artvin Çoruh Üniversitesi ev sahipliğinde, TÜBİTAK desteği ile Artvin’de gerçekleştirilen “İklim Değişimi Temelli Doğa Eğitimi” bu yılda katılımcılarıyla doğaseverleri buluşturdu.

AÇÜ (Artvin Çoruh Üniversitesi) önemli bir projeyi hayata geçirdi. İklim değişiminin dikkate alınması ve bu amaçla doğa eğitimi verilmesi maksatlı gerçekleştirilen “ İklim Değişimi Temelli Doğa Eğitimi” projesi Artvin’de uygulandı. Türkiye’nin birçok ilinden gelen lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencisi, Milli Eğitim Bakanlığı öğretmenlerinin yanı sıra Azerbaycan ve Gürcistan’dan gelen 70 kişi ile Artvin’de doğa bilgileriyle farkındalık oluşturulmaya ve bu sayede sürdürülebilir bir doğacılık yaratılmaya çalışıldı. Katılımcılar konularında uzman öğretim üyelerince görerek ve yerinde değerlendirilerek verilen eğitim etkinlikleri ile doğa konusunda bilgilendirildiler. Etkinlikler, 2 grup halinde gerçekleştirildi.

artvinilkim3“İklim Değişimi Temelli Doğa Eğitimi” Projesi kapsamında, Artvin Atatepe, Kafkasör, Cerattepe, Hatila Milli Parkı, Borçka Karagöl, Camili Biyosfer Alanı, Maral Şelalesi, Şavşat Sahara Karagöl Milli Parkı, Şavşat evi, Yusufeli, Tortum gölü ve şelalesi, Artvin Kültürevi ve Gürcistan – Batum Botanik Bahçesinde gerçekleşen eğitim etkinlikleri ile 10 günü dolu dolu geçiren katılımcılar memnuniyetlerini dile getirdiler.

artvinilkim2

Share
#

SENDE YORUM YAZ

7+10 = ?