• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

03 Temmuz 2015

ARTVİN’DE MADENE TEPKİ YÜRÜYÜŞÜ

Yeşil Artvin Derneği üyeleri ve vatandaşlar, Kafkasör Yaylası Cerattepe bölgesindeki Bakır ve Açık Ocak Altın İşletme Projesi’ne tepki için yürüdü.


ARTVİN'DE-MADENE-TEPKİ-YÜRÜYÜŞÜ-3Artvinliler madenler için yürüdü. Yeşil Artvin Derneği üyeleri ve vatandaşlar, Kafkasör Yaylası Cerattepe bölgesindeki Bakır ve Açık Ocak Altın İşletme Projesini protesto etti.

Halitpaşa Cami Kavşağında toplanan grup adına basın açıklamasını, Yeşil Artvin Derneği Başkanı Nur Neşe Karahan okudu.

Başkan Karahan, olağanüstü günler yaşanan bir dönemden geçildiğini belirterek, ‘Sabrımızın ve gücümüzün sınandığı, zulmün arttığı, demokratik direnme hakkımızın provokasyonlarla gölgelenmeye çalışıldığı günler yaşıyoruz. Türkiye kamuoyu gözlerini Artvin’e, bu halkın kutlu mücadelesine çevirmiş, yürekleri ağzında güzel haberler bekliyor dedi.

ARTVİN'DE-MADENE-TEPKİ-YÜRÜYÜŞÜ-2Artvin Valiliğine yönelik de eleştirilerde bulunan Karahan’ın konuşmasının ardından eyleme katılanlar, ellerindeki döviz ve pankartlarla yürüdü. İnönü Caddesi’nden Orman Bölge Müdürlüğü ve Artvin Valiliği önüne gelen kalabalık, attığı sloganlarla ilgili kurum müdürlerini istifaya davet etti.

Halitpaşa Camisi kavşağında toplanan, bir süre slogan atarak madene karşı tepkilerini dile getiren gruptakiler, müzik eşliğinde horon oynadıktan sonra dağıldı.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

8+10 = ?